TR
AĞUSTOS 2018

FIRSATI GÖREN 'EV'E KOŞTU

HÜRRİYET / 30.08.2018

Kampanyanın ilk gününde 4 bin kişi satış ofislerine gitti, 15 bin kişi telefonla bilgi aldı.

Konutta fırsat kampanyası başlamasıyla düşük faizli, indirimli projeleri kaçırmak istemeyen alıcı harekete geçti. Satış ofisleri doldu, firmaların telefonları susmadı. İlk gün Emlak Konut GYO projelerinin satış ofislerini 4 bin kişi ziyaret etti, 15 bin kişi de çağrı merkezinden bilgi aldı. Ulaşılabilir fiyatlı evler ilk günden sahibini buldu.

Gülistan ALAGÖZ

Konutta tarihi kampanya önceki gün açıklandı. 100 bin konutluk 'Türkiye için kazanç vakit' kampanyasında önemli avantajlar sunuluyor. 2 ay süreyle yaklaşık 400 projede 10 yıl vadede faiz 0.98 olarak belirlendi. Peşinatı yüzde 10'a çeken firmalar liste fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim de yaptı. Peşinatı döviz ya da altın bozdurarak ödemek isteyenlere de garanti verildi. Eğer kur yükselirse vatandaşın zararı karşılanacak. Tüm bu avantajlar aynı anda devreye girince konut alıcısı satış ofislerine yöneldi.

4 BİN KİŞİ OFİSLERE GİTTİ

Kampanyanın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklanmasından sonra vatandaş hızlı aksiyon aldı. Kampanyaya öncülük eden ve 33 projede 12 bin konutla yer alan Emlak Konut GYO en yoğun talebi gören şirket oldu. ^m k Emlak Konut GYO ^^ fl Genel Müdürü RıJEşnlI Hakan Gedikli lUttOSSİMİ "ilk 24 saatte 500 bin kişi internet sitesine giriş yaptı. 15 bin kişi telefonla bilgi alırken, 5 binden fazla da formla başvuru alındı. Sadece bizim projelerimizin satış ofislerini hafta içi olmasına rağmen bir günde 4 bin kişi ziyaret etti. Hatta kapora verenler de oldu. İlerleyen günlerde bunlar hızlıca satışa dönecek" dedi. Döviz bozduran vatandaşa garanti verdiklerim de hatırlatan Gedikli, kimseden makbuz talep etmediklerini vatandaşın beyanına göre işlem yaptıklarını dile getirdi.

İLK GÜN EV SATTIK

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkam ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım da ilk gün yoğun ilgiyle karşılaştıklarını söyledi. Şirket telefonlarının kilitlendiğini belirten Durbakayım, "Telefonda bekleme süreleri 25 dakikaya ulaştı. Satış ofislerimizde trafik arttı. Sektörde yer yerinden oynadı diyebiliriz. İlk gün Denizli'den 3 ev satışımız da oldu. Şimdi bu ilginin kar topu gibi büyümesini bekliyoruz. Bankalar ve kamu desteklerse uzun süreli bir hareketlilik yaşanır" dedi.

ANADOLU'DAN TALEP

Ev almak isteyen vatandaşın yanında kampanyaya katılmak isteyen firmalar da olduğunu belirten Durbakayım, "Bu bir konut kampanyası değil, milli birlik kampanyası. Bizi Malatya'dan Urfa'dan arayan inşaat firmaları var. Anadolu firmalarının ellerinde az konut olsa da 'biz de varız' diyorlar. Derneğe üye olmak ve kampanyaya katılmak istiyorlar. Herkesin elini taşın altına koyması önemli bir gelişme" dedi.

Kampanya ile konut alıcısı için önemli bir fırsat yaratıldığını belirten Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Şu dönem konut almanın tam vakti. Bu kampanya ile ev almanm cazibesi daha da artmış durumda.

İnsanlara sadece oturumluk değil, aynı zamanda yatırımlık önemli bir fırsat sunuluyor. Kampanyanın etkisiyle internet üzerinden form ve telefonla bilgi alanların sayısı ciddi derecede arttı. Bu bize bekleyen talebin hareketlendiğini söylüyor. İlk aşamada oluşan bu hareketliliğin satışa hızla dönüşeceğini düşünüyoruz" dedi.

1 GÜNDE 1 AYLIK TALEP

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur bu kampanyayla 10 yıl vade ile 500 bin liralık bir ev alan vatandaşın 120 ay sonunda 600 bin liralık avantaj sağladığını dile getirdi. Bu avantajı gören alıcıların satış ofislerine yöneldiğini belirten Timur, "Hem çağrı merkezimize, hem de satış ofislerimize ilk günden ilgi arttı. Sadece bir günde mayıs ayındaki çağrı ve form adetlerimizin üzerine çıktık. Kampanya hafta boyunca da etkisini ve canlılığını hissettirmeye devam edecek" dedi. Seha Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saylık, İstanbul Başakşehir'deki projelerinde ilk günden yoğun ilgi olduğunu belirtti. Saylık, "Normalde hafta içi satış ofisleri çok hareketli olmaz ama bizde şu an hem yerli hem yabancı vatandaşların ilgisi söz konusu. Yabancılar ikinci evlerine, yerliler ilk evlerine bakmak için fiyat soruyorlar. Çağrı merkezimizde de olağanüstü bir hareketlilik var" diye konuştu.

  • BASINDA BİZ
  • 30.08.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı