TR
TEMMUZ 2018

GÜÇLÜ YAPIMIZLA YATIRIMLARIMIZI ARTTIRACAĞIZ

YENİ ASIR / 16.07.2018

2018’i yatırım yılı ilan eden ve bir haftada 2,9 milyar liralık ihale kazanan DAP Holding, erken teslim ettiği dev projeleri ile sektörüne örnek olmayı sürdürüyor. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ziya Yılmaz, “ Güçlü finansman yapımız sayesinde Türkiye’ye hizmet etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

DAP Yapı'yı da bünyesinde barındıran DAP Holding, Türkiye'ye duyduğu güveni perçinlemek adına dev yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

En son Emlak Konut GYO'nun Nişantaşı ve Çekmeköy olmak üzere 2.9 milyar lira değerinde iki ihalesini kazanan DAP Holding, bu projeleri için de çalışmalara başladı. Ayrıca İstanbul ve İzmir'de 700 bin metrekarenin üzerinde arsa geliştiren DAP Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Güçlü finansman yapımız sayesinde Türkiye'ye hizmet etmeye devam edeceğiz. 5 yıl içinde 13 milyar TL'lik yatırım yapacağız" diye konuştu.

Kriterler Getirilmeli
Emlak Konut GYO'dan son dönemde İstMarina, Validebağ gibi dev proje ihaleleri alıp, İstMarina'yı bitirip teslim ettiklerine dikkat çeken Ziya Yılmaz, "Validebağ'ı 2019'da teslim etmeyi planlıyoruz. Şimdi de Nişantaşı ve Çekmeköy'de benzersiz projelere imza atıp erkenden teslim etmeyi hedefliyoruz. Derdimiz daha da güvenli, etkili bir gayrimenkul sektörüne öncülük etmek. Bunun için de sektöre girecek firmalara sermaye yeterliliği, iş bitirme yeterliliği ve teknik yeterlilik kriterleri getirilmeli" diye konuştu.

Sektöre Moral Oldu
Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na getirilen Murat Kurum'un sektörün içinden gelmiş, son derece enerjik bir isim olduğunu belirterek, bu görevlendirmenin sektördeki tüm kesimlere büyük moral olduğunu söyledi. DAP olarak iş bitirme becerileri, erken teslimleri ve stratejik projeleri ile sektöre örnek olduklarına vurgu yapan Yılmaz, "Sadece son iki yılda 4.600'ün üzerinde teslimat gerçekleştirdik" dedi. 2017 yılında satış rekorları kırarak 1.1 milyar TL ciro elde eden DAP Holding, 2018 yılını arazi geliştirme yılı olarak ilan etmişti. 2,9 TL değerindeki Nişantaşı ve Çekmeköy ihalelerini kazanarak büyük hedefleri doğrultusunda adım attıklarına vurgu yapan Yılmaz, "Sahip olduğumuz güçlü finansal yapımızla gelecek 5 yılda toplam 13 milyar TL'lik bir yatırıma imza atarak ülkemize katma değer sağlamayı sürdüreceğiz. Ülkemizin ve ekonomimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz" dedi.

7 Dönümlük Park
Nişantaşı ihalesine en yüksek teklifi DAP Holding olarak verdiklerini belirten Yılmaz, "İstanbul'un merkezindeki 25 dönümlük arsanın yaklaşık 11 dönümü ticaret ve konut alanı, 1 dönümü yalnızca ticaret alanı ve yaklaşık 7 dönümü de park alanı olarak ayrılacak. Bugünün değil, 30 - 40 yıl sonrasının yapılarını inşa ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz" dedi. Nişantaşı ile aynı hafta ihalesi gerçekleşen ve yine DAP Holding'in kazandığı Çekmeköy arazisi hakkında da bilgi veren Ziya yılmaz, "Karma konseptte proje geliştirecek Çekmeköy'de ticari üniteler, konutlar, eğitim tesisi, sosyal ve kültürel tesis ile park alanları yer alacak" bilgisini verdi.

  • BASINDA BİZ
  • 16.07.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı