TR
MART 2015

İÇİNDE ÜNİVERSİTE OLAN KONUT PROJESİ YAPACAK

MİLLİYET / 07.03.2015 DAP Holding - İstMarinaDAP Holding, Polisan Yapı mülkiyetinde olan İstanbul Pendik'te yer alan konut ve ticari imarlı yaklaşık 175 bin metrekare arazinin kat karşılığı inşaatı için anlaşmaya vardığını duyurdu. Böylece içerisinde üniversite yer alması planlanan ilk konut projelerinden biri için de çalışmalara başlandı.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, İstMarina'da. elde ettikleri başarıyı Pendik'te sürdürmek istediklerini söyledi. Pendik'teki arsanın yanında 40-50 dönümlük bir arsa daha olduğunu dile getiren Yılmaz, şu bilgileri verdi:

1.5 Milyar TL Yatırım
"İkisini bütünleştirip 220 bin metrekareye ulaşacağız. Yakında deniz tarafındaki gemi tersaneleri kalkınca çok güzel bir sahil bandı oluşacak. Burada TOKİ'nin yatırımları ve Emlak Konut GYO'nun arsaları var. İzmir otobanıyla Anadolu'ya bağlanıyor. Yatırım açısından avantaj vadeden bir bölge. Yakın gelecekte m2/10 bin TL gibi rakamlar görülebilir. Oraya küçük bir şehir kurmak istiyoruz. İçinde otel, rezidans, konut ve ofis olan 3 bin ünite civarında bir konsept düşünüyoruz. Alışveriş caddeleri yapacağız. Projenin içinden doğrudan havaalanına bağlayan özel bir yol geçireceğiz. 1.5 milyar liralık bir yatırım planlıyoruz."
 
  • BASINDA BİZ
  • 07.03.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı