TR
MAYIS 2014

İÇİNDEN HIZLI TREN GEÇEN MARİNA'DA SATIŞ BAŞLADI

SABAH / 13.05.2014 DAP Yapı'nın Kartal sahilinde inşa edeceği İstanbul Marina satışa çıktı. Dap Yapı’nın Başkanı Ziya Yılmaz, İstanbul Marina'nın içindeki alanlar açısından dünyanın 'en iyi karma yaşam projesi' olacağını söyledi.

DAP Yapı, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO işbirliği ile Kartal sahilinde hayata geçireceği İstanbul Marina'nın satışlarına başladı. Toplam 1.463 konut ve 258 adet ticari birimden oluşan İstanbul Marina'nın 5 bloğunda konut ve ofislerin yanı sıra deniz manzaralı alışveriş merkezi, otel, özel okul, özel hastane, restoranlar, park ve dini tesis alanları yer alıyor. Sahile 500 metre cephesi bulunan projeye, önündeki marina, içinden geçen hızlı tren istasyonu ve deniz uçağı sayesinde kara, hava ve deniz yoluyla ulaşım mümkün olacak.

Başka Projede Yok
DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, İstanbul Marina'nın içinde bulundurduğu alanlar açısından dünyanın en iyi karma yaşam projesi olacağını belirtti. Yılmaz, "Dünyadaki birçok projeyi inceledik, aynı anda bu özelliklerin tamamına sahip olan başkabir proje göremedik. Önünde megayat marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen, özel okulu, hastanesi, deniz manzaralı çarşısı, restoranları ve oteliyle donanmış küçük bir şehir projelendirdik. Rezidans, konut ve ofis alanlarını bu şehrin merkezine yerleştirdik" dedi.

Yılmaz, kentsel dönüşüm kapsamındaki Kartal'ın sahil şeridinin düzenlemelerle değerini sürekli artırdığını, Kartal'ın Levent-Maslak hattıyla aynı değere sahip olacağını vurguladı.

Hedefi Yüzde 25 Aşacak
Arazinin ihalesini Aralık 2012'de 1.3 milyar lira gelir teklifiyle kazandıklarını hatırlatan Ziya Yılmaz, bu rakamı yüzde 20-25 aşmayı hedeflediklerini söyledi. Projedeki konutların metrekare fiyatlarının 4 bin 900 liradan başladığını belirten Yılmaz, şöyle konuştu: "Projedeki daire fiyatları 260 bin liradan başlayıp, 5 milyon liraya kadar çıkıyor. Fiyatları 25 bin kişiye sorarak belirledik. Satıştaki konutlar için yüzde 25 peşin alıyoruz, geri kalanını ise banka kredisine yönlendiriyoruz. 24 aya varan ödeme planı da yapıyoruz" dedi. On satışta yurtdışı satışlarınınhızlı gittiğini anlatan Yılmaz, "Suudi Arabistanlı bir dostumuz 10 daire aldı. Başka bir ülkeden 17 daire ayırtan bir yatırımcı var. Bu proje, Türk gayrimenkul sektöründe dönen çarkı daha da hareketlendirecek."

5 Milyonluk Dairenin Birini Kendine Ayırdı
İstanbul Marina'da genişlikleri 34 ile 720 metrekare arasında değişen 1+0 ile 5+1'e kadar 1.463 konut bulunuyor. Tüm dairelerin terası var. Ziya Yılmaz, 5 milyon liralık 720 metrekarelik dairelerin birisini kendisinin alacağını belirtti.

Daireler Bitse de Dışarıda Tanıtacak
Ziya Yılmaz, projeyi yurtdışında tanıtacaklarını ifade etti. Yılmaz, "Eylül'de Dubai'de daha sonra Suudi Arabisan ve Katar'da tanıtım yapmak istiyoruz. Amacımız satmak değil. O zamana kadar belki 1 tane daire kalmayacak. Türkiye ve İstanbul'da bunlar yapılıyor' dedirtmek ve İstanbul'u göstermek istiyoruz" dedi.

Kartal'da Merkez Oluşturuyoruz
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Kartal'daki projenin dünyanın en iyi projeleri arasında bulunacağını, kendilerinin de bölge için bir merkez oluşturduklarını ifade etti. Kurum, "İstanbul Marina proje dahilinde Kartal bölgesinde 30 milyon liralık bir kavşak yapılacak. Hastane, okul, cami ve yeşil alan düzenlemeleri olacak. Tarihi yapılar tekrar inşa edilip halkın kullanımına sunulacak" dedi. Projedeki kulelerin 146 metre olacağı belirtilirken, Kurum, "Büyükşehir Belediye Meclisi kararlarına uyuyoruz" dedi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 13.05.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı