TR
ŞUBAT 2018

İKİ MEGA İLDE BÜYÜK ATAK

MİLLİYET / 08.02.2018

İstanbul’da yatırımlarına hızla devam eden DAP Yapı, ‘Dap İzmir’ projesiyle adım attığı İzmir’de 3 yeni arazi geliştiriyor. Bundan sonraki hedefleri içinde de İzmir’in önemli bir yeri olacağını anlatan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “100 konut üretiyorsak 30’unu İzmir’de yapma amacımız var. Hem bölgeye önemli bir katkı sunmayı istiyoruz, hem de markamızın kalitesini İzmir’de de gösteriyoruz” dedi.

Yıl içinde Beykoz, Pendik, Maslak projeleriyle ilgili hazırlıkları da tamamlamak istediklerini belirten Yılmaz, Ünalan’daki dönüşüm projesinde ise anlaşma aşamasında olduklarını dile getirdi.

Sektör Markalaşıyor
DAP Yapı’nın 2017 yılında toplamda 1.2 milyar lira ciro rakamına ulaşarak, verimli bir yıl geçirdiğini hatırlatan Yılmaz, son dönemde sektördeki ‘daralma’ söyleminin aksine gayrimenkulde ‘iyi’ bir yılı geride bıraktıklarını söyledi. Yılmaz, “Sektörde bir sıkıntı olmadığını, bunun abartıldığını düşünüyorum. Bir bölgede yılda 5 bin konut satılıyorsa, sizin orada 25 bin arzınız varsa tabi ki sıkıntı olur. Arz-talep meselesi çok önemli. Şirketlerin bu bulunçle hareket etmesi hem üreticilere, hem tüketicilere, hem de bölgeye kazandırır. Aksi ise kaybettirir. Nasıl ki bir buzdolabı fabrikası buzdolabı üretiyor, biz de öyle üretim yapıyoruz. Tekstilde de her mahallede 5-10 makinesi olan elbise yapar satardı, şimdi onlar yok. Sektör markalaşıyor. Gayrimenkul sektörü de markalaşıyor” değerlendirmesini yaptı.

Beyaz Yakalı Geliyor
İzmir’de yatırımlarını artırırken yaptıkları araştırmalarda şehrin her geçen gün önemli bir değer artışı kazandığını gördüklerini anlatan Ziya Yılmaz, şehrin, sanayi, turizm, gayrimenkul gibi pek çok sektörde önemli yeri olduğunu dile getirdi. Yılmaz, “Türkiye’de konut fiyatlarında en fazla artışın yaşandığı il olan İzmir, en fazla beyaz yakalı göçü alan şehir. Dünyada en hızlı büyüyen ikinci kent. İzmir-İstanbul otoyolu tamamlandığında rakamlar katlanarak artacaktır” diye konuştu.

Bir Yıl Kira Garantisi Var
Ziya Yılmaz, DAP İzmir projelerinde 707 konutun 430 adedinin satıldığını açıkladı. Lansmana özel bir kampanyaya başladıklarını belirten Yılmaz, kişiye özel ödeme seçeneklerinin oluşturulduğu kampanyada, düşük peşinat ve 1 yıl kira garantisi avantajları sunduklarını ifade etti. Kampanya çerçevesinde 14 bin 950 liradan başlayan peşinat ve 2 bin 300 liradan başlayan taksitlerle DAP İzmir’den ev sahibi olunabilecek. 450 milyon lira yatırımla, 31 ve 32 katlı iki bloktan meydana gelen projede daire fiyatları ise 299 bin liradan başlıyor. Projede ayrıca 50 ay sıfır faiz imkanı da sağlanıyor.

Eski Evlerden Bile Daha Ucuz
Arazi bedeli gibi düşürdükleri tüm maliyetleri tüketiciye indirim olarak yansıttıklarını vurgulayan Yılmaz, “DAP İzmir’de fiyatlar bölgedeki eski evlerden bile ucuz. Yıllardır konut üretiyor, her ödemeyi gününde yapıyoruz. Malzemelerdeki tüm pazarlık payımızı İzmir’e yansıttık. Metrekare fiyatı 4 bin 500 lira. 2 yıl sonra metrekaresi 10 bin lira altında lüks daire mümkün olmayacak” dedi.

  • BASINDA BİZ
  • 08.02.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı