TR
TEMMUZ 2013

İKİ YENİ PROJE İLE KAĞITHANE'Yİ DAP VADİSİ YAPACAĞIZ

POSTA / 28.07.2013

DAP Yapı Kağıthane'de hayata geçirdiği Z Ofis'ten sonra Eylül ayında bölgede 2 yeni ofis projesine odaklanıyor. Konut projesi için de arsa arayışında olan firma, bölgeyi adeta kuşatmaya hazırlanıyor.

2013 yılında devam eden ve yeni lanse edecekleri projeleriyle 3 milyar TL'lik yatırım yapacak olan DAP Yapı, Anadolu yakasından sonra Avrupa yakasında Kağıthane'ye de gözünü dikti. Bedava ofis olarak lanse ettikleri ve çok kısa sürede satışını tamamladıkları Z Ofis projesinin yanındaki arazileri de toplayan DAP Yapı, Eylül ayı sonunda 2 yeni projeyi daha lanse edecek.

Kartal'a İlkleri Toplayan Proje

Bölgede projeler tamamlandığında toplam 1000 adet ofis yapacaklarını anlatan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Bölgeye 550-600 milyon TL'lik yatırım yapacağız. Kağıthane'de Silikon Vadisi gibi DAP Vadisi kuracağız" diye konuştu.

Kağıthane'nin yaptıkları yatırımın ardından büyük gelişme gösterdiğini belirten Yılmaz, "Bizim yatırım yaptığımız bölgelerde bizden sonra dönüşüm DAP Yapı'nın Kartal'daki projesi bittiğinde 8 bin kişinin yaşadığı bir alan olacak. başlıyor" dedi. Geçtiğimiz aylarda Emlak Konut ihalesinden 1 milyar 335 milyon TL'ye aldıkları Kartal arazisinin projelerini bitirmeye çalıştıklarını anlatan Yılmaz sözlerine şöyle devam etti:

"Bu proje iddia ediyorum dünyanın en iyi projelerinden biri olacak. İçerisinde hastane, okul, otel, rezidans, ofislerin bulunacağı proje bitiminde 8 bin kişi yaşayacak. Dünyada hızlı trenin içinden geçtiği ilk proje olacak. Anadolu'ya açılan tren, projenin içinden geçecek. Mega yatların çekilebileceği marinası olacak. Türkiye'nin en büyük mega yat limanını inşa edeceğiz."Yılmaz, projenin ekim ayında lanse edileceğini dile getirdi.

Kurdaki Dengesizlik Sorun Değil

Dolardaki dengesizliğin eskiden olsa kendilerini rahatsız edeceğini belirten Yılmaz, "Bu Türkiye'nin iç dengelerinden kaynaklı bir durum değil. Bu yüzden rahatsız edici bir konu değil. İnşaat sektörü bire bir kura odaklı değil" diye konuştu.

İstanbul'da yaşam kalitesinin artmasıyla birlikte lokasyonlarda da değişiklik olduğunu söyleyen Yılmaz, " İstanbul'da bana göre yaşanacak iki yer var. Biri Boğaz hattı diğeri de Kartal-Maltepe hattı. Kartal-Maltepe'de şu anda Türkiye'nin en lüks restoranları, marinalar, piknik alanları var" dedi.

  • BASINDA BİZ
  • 28.07.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı