TR
EYLÜL 2014

İLK ETABI TÜKENEN İSTMARİNA'NIN YENİ ETABI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

STAR / 23.09.2014 Türk gayrimenkul devleri, Dubai'de devam eden Cityscape Global 2014 Fuarı'nda büyük ilgi görüyor. Fuara katılan DAP Yapı, ilk etabındaki bin 950 konutu sattığı İSTMarina projesinin ikinci etabı ile Körfez yatırımcısının ve dev fonların karsısına çıktı.

DAP Yapı'nın Kartal sahilinde inşa ettiği İSTMarina projesinin 500 konutluk ikinci etabı Dubai Cityscape Clobal 2014 Fuarı'nda, 'Körfez Bölgesi' yatırımcılarının beğenisine sunuldu. Projede metrekare fiyatları 5 bin ile 9 bin lira arasında değişiyor. Projenin ilk etabındaki bin konutun 950'si satılmıştı.

Projenin fuardaki tanıtım toplantısında konuşan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz "Uluslararası birçok ödüle salıip projemiz İSTMarina ile Körfez bölgesi yatınmcılarını tanımak, kendimizi Körfez ülkelerine tanıtmak ve Türkiye'yi yatırım merkezi olarak görebilecek potansiyel iş ortaklarıyla bir araya gelmek DAP Yapı olarak önceliklerimiz arasında bulunuyor. İSTMarina'da yatırımcılara ve fonlara aynı zamanda kârlı fırsatlar sunuyoruz" dedi.

İSTMarina'da yatırımcılara ve fonlara kârlı fırsatlar sunduklarını söyleyen Yılmaz, şu bilgileri verdi: "Sahile 500 metre cephesi olan, Prens Adaları manzaralı İSTMarina'yı, rezidans, konut ve ofis bloklarının yanında okulu, hastanesi, ibadet alanı, restoranlan ve bir oteli bünyesinde barındırıyor. Önünde marina alanı bulunan projede, 1+0'dan 5+1'e bin 463 konut bulunuyor."

Heryere Ulaşım Bağlantısı Var
"Boğaz Hattı Avrupa Yakası için ne ifade ediyorsa, Anadolu Yakası'nda da Kartal-Maltepe hattı aynı önemi taşıyor" diyen Yılmaz, sahil şerim dinde yapılan düzenlemelerin bölgenin değerini artırdığını ifade etti. Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi'yle İstanbul için, uluslararası ilgi odağı bir iş ve yaşam merkezi oluşturulduğunu savunan Yılmaz, "Bu merkez Metro, Marnıaray ve deniz ulaşımı ile İstanbul'un tüm alanlarına, Sabiha Gökçen Havalimanı ile yurt içi ve yurt dışına bağlanıyor" diye konuştu.

Bu arada DAP Yapı'nın projesinin tanıtımına İller Bankası Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu, Emlak Konut Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, Emlak Konut Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Ekmen, AK Parti Bitlis Miletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü Vedat Demiröz de katıldı.

Yabancıya Satış Yüzde 53 Arttı
2014’te, yabancıların Türkiye’de ki konut alımında geçtiğimiz yıla kıyasla büyük bir artış yaşandığını belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, geçen yıl ilk 5 ayda yabancılara 4 bin 451 konut satılmasına karşın, bu yıl ilk 5 ayda bu rakamın 7 bine ulaştığını kaydetti. Bunun yabancılara satış yüzde 53’lük artış demek olduğunu ifade eden Yılmaz, “Türkiye’den en çok gayrimenkul alanların başında Orta Doğu ve Rus vatandaşları geldi. Bu satış oranları dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından Dubai Cityspace Fuarı’na katılmamıza bizi teşvik etti. Araştırmalara göre, Türkiye’deki konut fiyatları bir süre sonra dünyadaki metropollerde bulunan konut fiyatlarıyla eşitlenecek” dedi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 23.09.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı