TR
NİSAN 2014

İSTANBUL MARİNA 5 MİLYON LİRALIK DAİRELERİYLE GELİYOR

VATAN / 23.04.2014 DAP Yapı'nın Kartal sahilde inşa edeceği projenin adı İstanbul Marina olurken, fiyatlar da 25 bin kişinin talebine göre 200 bin liradan başlayıp 5 milyon liraya kadar çıkıyor. Resmi satış Mayıs'ta başlayacak ama gelen talep 5 bini aştı.

Projenin satışa çıkmasıyla sektöre de hareket geleceğini belirten Yılmaz, toplam ciro hedeflerinin 2 milyar lira olduğunu da sözlerine ekledi.

DAP Yapı'nın Kartal sahilde inşa edeceği dev projenin ismi ve fiyatları netleşti. DAP Yapı'nın yaklaşık 1.5 yıldır üzerinde çalıştığı ve yönetmelik değişiklikleri nedeniyle birkaç kez değişen projesi İstanbul Marina adıyla 12 Mayıs'ta resmi satışa çıkıyor. Ruhsatı alınan projede hafriyat çalışmaları başlarken, satış otlsi de kuruldu.

Fiyatı Aşağı Çekti
Fiyatların 200 bin lira ile 5 milyon lira arasında değişeceği projeye yoğun talep aldıklarını söyleyen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz.. "Günde 100'ün üzerinde talep alıyoruz" dedi. Projenin fiyatlarını belirlerken yüzde 80'i müşterileri olmak üzere 25 bin kişiyle görüştüklerini ifade eden Ziya Yılmaz, "Fiyatları daha yüksek çıkacaktık ama müşterilerin beklentilerine göre aşağı çektik. Fiyatlar 200 bin liradan başlayıp 5 milyon liraya kadar çıkacak. 5 milyon liralık dairenin büyüklüğü 750 metrekare civarında" dedi.

Fiyatları öngördüklerinden aşağıda belirlemeleri nedeniyle projenin priminin artacağını kaydeden Yılmaz, "Proje bire bir prim yapacak. Uzun vadede 1 koyan 3 kazanacak. Bunları öngörü olarak söylemiyorum, gerçek rakamlar böyle olacak. Yüzde 1 KDV avantajı da var" diye konuştu.

Denizi Gören Teraslar
Emlak Konut GYO'nun 64 bin 502 metrekarelik arsasında hasılat paylaşımı modeliyle hayata geçecek projeye çok iyi hazırlandıklarını anlatan Ziya Yılmaz, şöyle konuştu: "İçerisinden hızlı tren geçen, önünde marinası olan, denize 500 metre cepheli başka bir proje yok. Projede ofisler, alışveriş mekanları, hastane ve okul yer alacak. 200 metrekarelik bir daireye 30 ile 60 metrekare arasında teraslar koyduk. 1+1 dairelerde bile teras var. Daire alanlar tekne güvertesindeymişler gibi yaşayacak. Alışveriş yapanlar da denizi görecekler."

Toplu Satış Yok, Hedef 2 Milyar TL Ciro
20 günden bu yana ön talep topladıklarını ifade eden Ziya Yılmaz, şunları söyledi: "Başvuruların sayısı 5 bini aştı. Projeye günde 100'ün üzerinde talep alıyoruz. Aynı daireye 34 kişiyi yedek olarak bile yazıyoruz. Suudi Arabistanlı yatırımcılar 300 daire istedi ancak blok satış yapmayacağız, toplu satış da yapmamaya karar verdik. Tamemen oturmaya yönelik bir proje olsun istiyoruz. İstesek gelen talepleri hemen satışa çeviririz, tamamını satmak iki ay bile sürmez ama amacımız yaşam alanı oluşturmak. Bu nedenle satışları yıl sonunda tamamlamayı istiyoruz."
 
  • BASINDA BİZ
  • 23.04.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı