TR
NİSAN 2014

İSTANBUL MARİNA ŞİMDİDEN KAPIŞ KAPIŞ

STAR / 23.04.2014 DAP Yapı’nın Kartal Dragos'ta inşa edeceği denize sıfır projenin adı 'İstanbul Marina' olarak açıklandı. Henüz satışa çıkmamasına rağmen yoğun ilgiyle karşılaşan projedeki daire fiyatları ise 200 bin lira ile 5 milyon TL arasında değişiyor.

DAP Yapı'nın Kartal'da denize sıfır 60 dönümlük arazide hayata geçireceği karma projenin ismi belli oldu. Konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, hafriyatına başlanan projenin adını 'İstanbul Marina' olarak açıkladı.

Yılmaz "Projeyi mayıs ayında satışa sunacağız. İlk kez adı bile belli olmayan bir projenin bu kadar yoğun talep gördüğüne şahit olduk. Her gün satış ofisine 100'ün üzerinde kişi geliyor. Aynı daireye 3-4 kişi isim yazdınyor. Bu proje konut sektörüne büyük hareket getirecek" dedi. Suudi bir grubun, projeden 300 konutluk bir bloku satın almak istediğini de vurgulayan Yılmaz "Ancak biz İstanbul Marina'yı oturum için tasarladık. Yüzlerce konut verip, ikinci el ofis oluşturmak istemiyoruz. Bu yüzden onlara hayır cevabını verdik" diye konuştu.

25 Bin Kişiye Sordu
İstanbul Marina'yı tasarlarken 25 bin kişiyle görüştüklerini belirten Yılmaz, bu doğrultuda projede büyük teraslar yapacaklannı söyledi. Yılmaz "200 metrekarelik dairenin 60 metrekare terası var. 1+1’lerin teraslarını bile geniş tuttuk. Projenin sahile 700 metre cephesi var. Ege tipi, İzmir'deki gibi bir mimari tasarımı benimsedik" dedi.

Projede fiyatların 200 bin TL'den başladığını, 750 metrekarelik dairelerin fiyatının ise 5 milyon TL'ye kadar çıktığını vurgulayan Ziya Yılmaz, toplam cironun ise 2 milyar TL'yi bulacağını ifade etti. Yılmaz, 2014 yılında toplam 7 yeni projeye başlamış olacaklarını da sözlerine ekledi.

Deniz Uçağı İnecek
Projeye ilişkin bilgi veren Ziya Yılmazi projenin içinde hastane, okul, ofis, konut, ibadethane, açık ve kapalı AVM'nin de planlandığını ifade etti. Yılmaz "Türkiye'de olmayan markaları getireceğiz. Önümüzde Türkiye'nin en büyük mega yat marinası yer alacak. Deniz taksi iskelesi ve deniz ucagı için pist yapacağız. 2 tane helikopter pisti olacak. Projenin içinden hızlı tren geçecek" dedi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 23.04.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı