TR
OCAK 2015

İŞYERİNİN İYİLEŞTİRİLMESİ VERİMİ YÜZDE 19 ARTIRIYOR

ZAMAN / 22.01.2015 DAP Yapı - DAP Vadisi

Çalışanların işyerlerindeki ortamdan keyif alabilmeleri, işyerinde geçirilen zamanın kalitesini yükseltiyor ve verimliliği beraberinde getiriyor. Amerika merkezli tasarım şirketi Gensler tarafından çalışma mekanları üzerine yapılan araştırma bu genel inanışı destekler nitelikte. Nitekim araştırmaya göre işyeri ortamının iyileştirilmesi çalışanların verimini yüzde 19 artırıyor. Çalışanlann yüzde 79'u ofis kalitesinin iş tatmininde etkili olduğunu dile getirirken, her 3 çalışandan biri, çalışma ortamının, bir işi kabul edip etmeme kararında belirleyici olduğunu düşünüyor. Çalışanlann beşte biri ise ofislerini müşterilerine göstermeye utanıyor.

Ülkedeki verimliliği artırmak için Şişli-Mecidiyeköy-Kağıthane-Çağlayan aksında konumlanan DAP Vadisi'ni hayata geçiren DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Z Ofis'te 2 bin liradan başlayan fiyatlarla 50 m2'lik ofis alanı kiralayanlara mobilyalı, sekreterli, toplantı ve konferans salonlu fonksiyonel hizmet sunuluyor." açıklamasında bulundu.

DAP Vadisi'nde. asistan çalıştırma ihtiyacını şirketin üzerinden alan ve buna ilişkin masrafları minimize eden bir sistem oluşturuldu. Gelen telefonlar ise ofis edinen firmanın adıyla açılıyor. Notlar ve postalar alınıyor, günlük randevu akışı düzenleniyor, ziyaretçiler karşılanıyor, çay-kahve ikramı yapılıyor, ofis temizleniyor. Yabancı müşteriler için ise yabancı dillere hakim lobi/asistan ekibi oluşturuldu. Projede, lobiler, toplantı odalan, mağaza ve dükkanlar, kafe ve restoranlar, market, banka, eczane, kuaför, terzi, shuttle gibi ihtiyaç duyulacak her şey aynı konseptte buluşuyor.
 
  • BASINDA BİZ
  • 22.01.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı