TR
ARALIK 2012

KARTAL İHALESİNİ DAP YAPI ELTES ORTAKLIĞI KAZANDI

POSTA / 26.12.2012

18 şirketin yarıştığı Emlak Konut CYO Kartal Arazisi ihalesine en yüksek teklifi DAP-ELTES İş Ortaklığı 1. 3 milyar lirayla verdi.

Dün ikinci oturumu gerçekleştiren Emlak Konut CYO'nun Kartal arsası için düzenlediği ihalenin galibi 1 milyar 335 milyon lira hâsılat taahhüdü ile en yüksek teklifi veren DAP Yapı - Eltes İnşaat proje ortaklığının oldu. DAP Yapı Yönetim Kumlu Başkanı Ziya Yılmaz " DAP Yapı olarak biz ilk kez proje ortaklığı gerçekleştiriyoruz. Eltes İnşaat ile ilk kez çalışacağımız için bu birliktelikten büyük mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim. İstanbul'un ve Anadolu yakasının en güzel arazisinde firmalar olarak onlarca yıl ülkemizi ulusal arenada temsil edebilecek eserler inşa edeceğiz. Arsa üzerinde toplam 141.896 m2’lik inşaat alanı bulunuyor. Bunun 122 bin 271 metrekaresi konut ve hizmet alanı, 11 bin 614 metrekaresi özel sağlık Tesisi, 4 bin 501 metrekaresi özel eğitim tesis alanı ve 3 bin 509 metrekaresi ticaret alanı olarak yapılandırılacak " dedi.

Birlikten Güzellik Doğar

İhale sonrası Eltes inşaat ise, ilk kez bir proje ortaklığı gerçekleştirdiklerini belirterek DAP Yapı ile yaptıkları güç birliğinden çok güzel bir proje doğacağı açıklamasında bulundu. Açıklamada " Bilgi, birikim ve güçlerin müşterek kullanımında sektör adına önemli gelişmeler Ziya Yılmaz kaydedilecektir " denildi.

  • BASINDA BİZ
  • 26.12.2012
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı