TR
AĞUSTOS 2014

KARTAL SAHİLİNDE KÜÇÜK BİR ŞEHİR KURULUYOR

İÇ MİMARLIK / 19.08.2014 DAP Yapı merakla beklenen karma projesi İstanbul Marinayı görücüye çıkardı. Kartal sahilinde hayata geçirilecek projede konut, otel, ofis, alışverişe caddesi, marina, hızlı tren, özel okul ve hastane bulunuyor.

DAP Yapı. TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ile birlikte Anadolu Yakası'nın en hızlı gelişen ve yıldızı parlayan bölgesi Kartal sahilinde yeni bir projeye imza atıyor İstanbul Marina adını taşıyan proje. 5 adet rezidans konut ve ofis bloğu ile ticari alanlardan oluşuyor. Önünde mega yat marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen İstanbul Marina'da, 258 adet bağımsız birimden oluşan yarısı açık yarısı-kapalı alışveriş merkezi, otel, özel okul özel hastane, restoranlar; park ve dini tesis alanlan yer alıyor.

Projeyi değerlendiren DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz. İstanbul'un en güzel arazisinde inşa edilecek İstanbul Marina'nın Türkiye'yi uluslararası arenada temsil edecek bir eser olacağını söylüyor. DAP Yapı olarak ilk kez proje ortaklığı gerçekleştirdiklerini belirten Ziya Yılmaz, İstanbul Marina için 2012 yılının Aralık ayında yapılan ilk ihaleden bugüne uzun bir hazırlık süreci geçirdiklerini anlatarak, Kartal arazisinde yükselecek projenin tasarımı için yurt içi ve yurt dışında İngiltere'den mimarlık ofisleriyle gece gündüz çalıştıklarını belirtiyor. Yılmaz, "İstanbul'un en güzel arazisinde ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek bir eser inşa edeceğiz. Kentimize gelen her turistin görmek isteyeceği, insanların saatlerce durup seyredebileceği, bir eser olsun istiyoruz" diyor.

Uzun Vadede Yüzde 300 Prim Yapacak
"Kartal'da, dünyanın en iyi karma yaşam konseptini hayata geçireceklerini" söyleyen Yılmaz, şöyle devam ediyor "Araştırmalarımız, içinde bu kadar çok unsuru banndıran bir başka projenin olmadığını gösterdi, Önünde mega yat marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen, özel okulu, hastanesi, deniz manzaralı çarşısı, restoranları ve oteliyle donanmış küçük bir şehir projelendirdik. Rezidans, konut ve ofis alanlanrı bu şehrin merkezine yerleştirdik. İstanbul Marina lokasyonuyla, havaalanı, deniz otobüsü, metro, hızlı tren. helikopter pisti, deniz taksi ve deniz uçağıyla mükemmel bir ulaşım kolaylığı sunuyor."

Hava ve deniz ulaşımındaki kolaylıkların yanı sıra hızlı tren hattının da yürüme mesafesinde olmasının projeye yatırımı daha değerli kıldığını belirten Yılmaz, "İlk alanların çok kazançlı çıkacağı şekilde, projenin kısa vadede yüzde 100, uzun vadede yüzde 300 prim yapacağını öngörüyoruz. KDV oranının yüzde 1 olması da bir avantaj arz ediyor" diye konuşuyor.
 
  • BASINDA BİZ
  • 19.08.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı