TR
TEMMUZ 2014

KARTAL SAHİLİNE YENİ BİR ŞEHİR KURULUYOR İSTANBUL MARİNA

MARKA PROJELER / 22.07.2014 Anadolu Yakası'nın en hızlı gelişen bölgesi Kartal sahilinde inşa edilen İstanbul Marina'nın dünyanın sayılı projelerinden biri olması hedefleniyor. DAP Yapı ve TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. iş birliğiyle gerçekleştirilen proje; önünde mega yat marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen, özel okulu, hastanesi, deniz manzaralı çarşısı, restoranları ve oteliyle donanmış küçük bir şehir olarak tasarlandı.

Rezidans, konut ve ofis alanlarını bu şehrin merkezine yerleştirildi. Helikopter pisti, deniz taksi ve deniz uçağı gibi lüks detayların da bulunduğu projede daire fiyatları 260 bin ile 5 milyon TL aralığında değişiyor.

DAP Yapı yeni projesi İstanbul Marina'yı TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. iş birliği ile inşa ediyor. Anadolu Yakası'nın en hızlı gelişen ve yıldızı parlayan bölgesi Kartal sahilinde gerçekleştirilen İstanbul Marina'nın dünyanın sayılı projelerinden biri olması hedefleniyor.

Projede tasarlanan 5 adet blokta; rezidans, ofis ve ticari alanlar yer alacak. Hemen önünde mega yat marina alanı da bulunan projenin içinden ayrıca hızlı tren geçecek. İstanbul Marina'da bulunacak diğer önemli detaylar ise 258 adet bağımsız birimden oluşan yarısı açık yansı kapalı alışveriş merkezi, otel, özel okul, özel hastane, restoranlar, park ve dini tesis alanlan olarak sıralanıyor. 720 metrekarelik dev rezidans İstanbul Marina'da 1+0'dan 5+1'e kadar uzanan 1.463 konut bulunuyor. 34 metrekarelik en küçük rezidans'tan 720 metrekarelik 5+1'e uzanan farklı seçeneklerin yer aldığı projede metrekare satış fiyatı 4 bin 900 TL'den başlıyor.

Tüm rezidansların adalar manzarasına sahip büyük teraslar bulunuyor. 1+1 dairelere bile 20 metrekare teras alanı ayrılan projede, daire sahipleri teraslarından denizin ve eşsiz İstanbul manzarasının tadını çıkarma imkanına sahip olacak. Projede daire fiyatlarının ise 260 bin TL'den başlaması ve 720 metrekarelik dairelerde 5 milyon TL'ye ulaşması öngörülüyor.

Projede ödeme seçenekleri ise yüzde 25 peşinat kalan yüzde 75'lik kısım için banka kredisi şeklinde olabiliyor. Ayrıca DAP Yapı bünyesinde özel ödeme alternatifleri de sunulabiliyor. 36 ayda tamamlanacak olan projenin 2017 itibariyle teslim edilmesi bekleniyor.

Proje için 2012 yılı Aralık ayında yapılan ilk ihaleden günümüze uzun bir hazırlık süreci geçirildi…
İstanbul Marina, İstanbul ve Türkiye için dünya ölçeğinde bir proje olarak tasarlandı. DAP Yapı ilk kez bu çalışma için proje ortaklığı gerçekleştirmiş oldu. İstanbul Marina için 2012 yılının Aralık ayında yapılan ilk ihaleden günümüze uzun bir hazırlık süreci geçirildi. Projenin tasarımı için yurt içi ve yurt dışında İngiltere'den mimarlık ofisleriyle gece gündüz çalışıldı.

Proje Limited / Barbaros Sağdıç tarafından mimari tasarımı gerçekleştirilen İstanbul Marina'nın, kentin en güzel arazisinde ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek bir eser olması amaçlandı. Öyle ki, proje tamamlandığında kente gelen turistlerin bile uğramasını sağlamak amaçlanıyor. Projeler daha şimdiden yabana yatırımcıların ilgisinin de yoğun olduğu açıklanıyor.
 
  • BASINDA BİZ
  • 22.07.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı