TR
ŞUBAT 2014

KARTAL’DA EZBER BOZACAK DUBAİ’DE LANSMAN YAPACAK

POSTA / 25.02.2014 İstanbul Kartal'da içinde birçok ilki barındıracak, ezber bozan bir proje hayata geçirmeye hazırlanan DAP Yapı ön talep toplamaya başladı. Seçimlerden sonra satışa çıkacak proje için İstanbul ve Dubai'de iki lansman yapılacak.

Kartal'da yaklaşık 70 dönümlük denize sıfır arazide İstanbul'un en iyi projesini yapma hedefiyle yola çıkan DAP Yapı, lansmanı da Dubai'de yapmaya hazırlanıyor. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Kartal projesinin dünyada bile benzerinin olmayacağını belirterek, İstanbul'daki lansmanm hemen ardından Dubai'de tanıtım yapacaklarını söyledi.

Ziya Yılmaz, Kartal'daki karma projenin Türkiye'nin vitrini olacağını vurgulayarak, "Nisan ayında İstanbul'da bir tanıtım yapacağız. Hemen ardından da Dubai'de projemizi lanse edeceğiz. Bölge ülkelerindeki yatırımcılara sesleneceğiz. Üst düzeydeki yatırımcılar lansmanımıza gelecek" dedi. Yılmaz, Körfez ülkelerindeki gazete ve televizyonlarda projenin reklamını göstereceklerini ve çok kapsamlı bir tanıtım gerçekleştireceklerini anlatarak, "Körfez ülkelerinden Türkiye'ye ve özellikle de İstanbul'a yoğun ilgi var. Bizim projemizin de Körfezli yatırımcılardan büyük talep göreceğini biliyoruz" diye konuştu.

Ön Talep Topluyor
Ziya Yılmaz, Kartal projesinde ön talep toplamaya başladıklarını belirterek, "Proje şimdiden yoğun ilgi görmeye başladı. Günde 70-80 kişi ismini yazdırıyor. Satış ofisini hazırlıyoruz. Resmi satışlar başlayana kadar bu ilginin artarak devam etmesini bekliyoruz. İlk planda konutların bir bölümünü satışa sunacağız" dedi.

Ziya Yılmaz, satışa çıkardıkları konutlara eski müşterilerinin oldukça ilgili olduğunun altını çizerek, "Daha önceki projelerimizin yüzde 40'ı eski müşterilerimize satıldı. Burada da benzer bir ilgi olacaktır" görüşünü dile getirdi.

Standartlar Değişecek
Ziya Yılmaz, yaptıkları tüm projelerde yenilikler hayata geçirdiklerini anlatarak, şunları söyledi: "Daha önce Kağıthane, Çekmeköy ve Kartal-Maltepe aksında yaptığımız projelerle standartları değiştirdik. Genelde dikdörtgen binalar yapılırken, biz farklı formlar uyguladık. Cephelerde yeni uygulamalar yaptık. Kartal projemizde ise ezberleri bozacağız. Burada hem yüksek hem de alçak binalara yer vereceğiz. Çok iyi bir mimari proje ortaya koyacağız. Bu projeyle gayrimenkul sektöründe taşlar yeniden dizilecek, sektöre yeni standartlar kazandıracağız" dedi.

Bire Üç Kazandıracağız
Ziya Yılmaz, DAP Yapı olarak projelerinde özellikle ilk satın alanlara iyi kazandırdıklarını vurgulayarak, Kartal projesinin de iyi prim yapacağını söyledi. Yılmaz, buraya yatırım yapanların kısa vadede bire bir, uzun vadede ise bire üç kazanacaklarını söyleyerek, "Biz ilk alanlara kazandırmak üzerine plan yapıyoruz. Fiyatlarımızı buna göre şekillendiriyoruz. Zaten ilk satış fiyatlarımızla da yatırımcıların beklentilerine karşılık vereceğiz. Projenin en önemli artısı yüzde 1 olması. Bu yatırımcı için büyük bir fırsat yaratıyor" dedi.

10 Yıl Sonra Bile Bir Numara Olacak
Ziya Yılmaz projeyle ilgili Türk ve İngiliz mimarların birlikte çalıştığını anlatarak, şu bilgileri verdi: "Projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık, ruhsat çalışmaları devam ediyor. İstanbul ve Türkiye için dünya ölçeğinde eşi benzeri görülmemiş bir proje hazırlıyoruz. İstanbul'un en güzel arazisinde bir eser inşa edeceğiz. 10 yıl sonra bile bu proje 1 numara olacak. İstanbul'a gelen her turistin görmek isteyeceği insanların saatlerce durup seyredebileceği bir eser olsun istiyoruz."

Uçak, Helikopter, Tren Hepsi Bu Projede
Ziya Yılmaz, projenin karma yapısı ve içinde bulundurduğu özellikleriyle dikkatleri çekeceğini vurgulayarak, şu bilgileri verdi: "Herkesi şaşırtacak bir proje tasarladık. 700 metre cephesi var. Projedeki konutların, Ege'deki gibi büyük terasları olacak. 20 metrekare terası olan 1+1'lerin yanı sıra çok daha büyük teraslı evler de yapacağız. Ev sahipleri terastan denizi görecek, iyot kokusunu duyacak. Denize çok yakınız, hemen önümüzde marina yer alacak. Deniz taksi iskelesi ve deniz uçağı için pist yapacağız. 2 tane helikopter pisti olacak. Projemiz, içinden hızlı tren geçen ilk ve tek proje olacak. Dünyada içinde bu kadar unsur olan bir başka proje yok, Hastane, okul ve AVM ise projenin diğer unsurları olacak."
 
  • BASINDA BİZ
  • 25.02.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı