TR
ŞUBAT 2013

KARTAL’DA İMZALAR TAMAM

POSTA / 09.02.2013

Eltes İle Ortaklık Yapacak

DAP Yapı, İstanbul Kartal’da Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığına (GYO) ait 64 bin metrekarelik arazinin ihalesini 1 milyar 335 milyon lira bedelle Ağaoğlu şirketlerinden Eltes İnşaat ile birlikte kazanmıştı. DAP Yapı ve Eltes İnşaat tarafından imzaların atıldığı, içinde okul, alışveriş merkezi, hastane, rezidans, ofis, cami ve önünde marina bulunan ilk karma proje için çalışmalar başladı.

Benzersiz Bir Proje Olacak

DAP Yapı Başkanı Ziya Yılmaz, Kartal’daki arsa üzerinde 141 bin 896 metrekare inşaat alanı bulunduğunu belirterek, “Bunun 122 bin 271 metrekaresi konut ve hizmet alanı, 11 bin 614 metrekaresi özel sağlık tesisi, 4501 metrekaresi özel eğitim tesis alanı ve 3509 metrekaresi ticaret alanı olarak yapılandırılacak. İlk kez geliştirdiğimiz ortaklık sonucu oluşacak işbirliğinden saygın ve benzersiz bir proje doğacak” dedi.

Bölgenin Çehresi Değişecek

Ziya Yılmaz, projenin hayata geçmesiyle Kartal sahil şeridindeki fiyatların katlanacağını belirterek, “Projemizle birlikte Kartal’da diğer firmalar da harekete geçtiğinde bölge tamamen değişecek. Bölge, Anadolu Yakasının Büyükdere Caddesi ve Levent’i olma yolunda ilerliyor. İhale 31.Aralık.2012’den önce yapıldığı için projedeki konutlar yeni KDV düzenlenmesinden etkilenmeyecek ve oranımız yüzde 1 olacak” diye konuştu.

  • BASINDA BİZ
  • 09.02.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı