TR
EYLÜL 2013

KARTAL'I İKİ NOKTADAN ÇEKİM MERKEZİ YAPACAK

POSTA / 28.09.2013

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, bölgeyi daha da geliştirmek için harekete geçti. Önde gelen yatırımcılarla bir araya gelen Altınok Öz, Kartal'da iki merkezin planlandığını ve bunlardan birisini DAP Yapı ile Ağaoğlu'nun yapacağını açıkladı.

Anadolu yakasında gelişme gösteren bölgelerin başında gelen Kartal'ın Belediye Başkanı Altınok Öz, bölgedeki büyük yatırımcılarla ortak basın toplantısı düzenledi. İş GYO, DAP Yapı, Ege Yapı, DKY İnşaat ve Fer Yapı gibi önde gelen gayrimenkul firmalarının yöneticilerinin katıldığı toplantıda Kartal'ın geldiği nokta ve vizyon projeleri paylaşıldı.

Toplantıda önemli açıklamalar yapan Altınok Öz, Kartal'ın iki merkezli bir ilçe haline geleceğini açıkladı. Bunlardan ilkinin mevcut kent merkezinin Barselona'daki meydan gibi tasarlanmasıyla ortaya çıkacağını anlatan Öz, ikinci merkezin ise DAP Yapı ve Ağaoğlu İnşaat'ın proje geliştirdiği bölgede ortaya çıkacağını söyledi.

Bu iki merkezin birbirine olan uzaklığının ise 1 kilometre olduğunu dile getiren Altınok Üz, "ilk kez bil" belediyenin sınırları içinde iki merkez ortaya çıkacak. Merkezler birbirine sahil bandıyla bağlantılı olacak. Bölge peyzaj düzenlemesiyle gerçek bir alışveriş, yeme-içme, yürüme ve dinlenme alanlarına dönüşecek" dedi.

Yeni Merkezi Biz İnşa Edeceğiz

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Ağaoğlu ile birlikte Emlak Konut GYO'dan ihaleyle aldıkları projenin hazırlıkların sürdüğünü belirterek, "Kartal'ın yeni merkezini biz inşa edeceğiz, milyar dolar yatırım yapacağız dedi. Belediyenin de projenin önünü açtığını dile getiren Yılmaz, "İstanbul'un sembol projesini yapacağız. İçinde rezidans, ofis, hastane, marina, hızlı tren, AVM olan başka bir proje daha dünyada yok diye konuştu.

  • BASINDA BİZ
  • 28.09.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı