TR
ŞUBAT 2014

KARTAL'I VİTRİN YAPACAK DUBAİ'DE SATIŞA ÇIKACAK

MİLLİYET / 25.02.2014 Kartal'da çok iddialı bir proje hazırlayan DAP Yapı, nisan ayında İstanbul'da lansmanını yapacağı projeyi Dubai'de körfez ülkelerine de tanıtacak. Firma, yüzde 1 KDV oranı ile satılacak konutlar için ön talep toplamaya başladı.

Kartal'da yaklaşık 70 dönümlük denize nazır arazide İstanbul'un en iyi projesini yapma hedefiyle yola çıkan DAP Yapı, lansmanı Dubai'de yapmaya hazırlanıyor. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Kartal projesinin dünyada bile benzerinin olmayacağını belirterek, İstanbul'daki lansmanın hemen ardından Dubai'de tanıtım yapacaklarını söyledi.

Ziya Yılmaz, Kartal'daki karma projenin Türkiye'nin vitrini olacağını vurgulayarak, "Nisan ayında İstanbul'da bir tanıtım yapacağız. Hemen ardından da Dubai'de projemizi lanse edeceğiz. Bölge ülkelerindeki yatırımcılara sesleneceğiz. Üst düzeydeki yatırımcılar lansmanımıza gelecek. Orada şeyhlerle buluşacağız" dedi.

Yılmaz, Körfez ülkelerindeki gazete ve televizyonlarda projenin reklamını göstereceklerini ve çok kapsamlı bir tanıtını gerçekleştireceklerini anlatarak, "Körfez ülkelerinden Türkiye'ye ve özellikle de İstanbul'a yoğun ilgi var. Bizini projemizin de Körfezli yatırımcılardan büyük talep göreceğini biliyoruz" diye konuştu.

Ön Talep Topluyor
Ziya Yılmaz, Kartal projesinde ön talep toplamaya başladıklarını belirterek, "Proje şimdiden yoğun ilgi görmeye başladı. Günde 70-80 kişi ismini yazdırıyor. Satış ofisini hazırlıyoruz. Resmi satışlar başlayana kadar bu ilginin artarak devam etmesini bekliyoruz. İlk planda konutların bir bölümünü satışa sunacağız" dedi.

Ziya Yılmaz, satışa çıkardıkları konutlara eski müşterilerinin oldukça ilgili olduğunun altını çizerek, "Daha önceki projelerimizin yüzde 40'ı eski müşterilerimize satıldı. Burada da benzer bir ilgi olacaktır" görüşünü dile getirdi.

Ziya Yılmaz, şimdiye kadar yaptıkları tüm projelerde yenilikler hayata geçirdiklerini anlatarak, şunları söyledi:

Deniz Uçağı İnecek
"Daha önce Kağıthane, Çekmeköy ve Kartal-Maltepe aksında yaptığımız projelerle standartları değiştirdik. Genelde dikdörtgen binalar yapılırken, biz farklı formlar uyguladık. Cephelerde yeni uygulamalar yaptık. Kartal projemizde ise ezberleri bozacağız. Burada hem yüksek hem de alçak binalara yer vereceğiz. Çok iyi bir mi mari proje ortaya koyacağız."

Ziya Yılmaz, projenin karma yapısı ve içinde bulundurduğu özellikleriyle dikkatleri çekeceğini vurgulayarak, şu bilgileri verdi: "Herkesi şaşırtacak bir proje tasarladık. 700 metrelik cephesi var. Projedeki konutların büyük terasları olacak. 20 metrekare terası olan 1+1'lerin yanı sıra çok daha büyük teraslı evler de yapacağız. Ev sahipleri terastan denizi görecek, iyot kokusunu duyacak. Denize çok yakınız, hemen önümüzde marina yer alacak. Deniz taksi iskelesi ve deniz uçağı için pist yapacağız. 2 tane helikopter pisti olacak. Projenin yakınından hızlı tren geçecek" dedi.

Yılmaz "Dünyada içinde bu kadar unsur olan bir başka proje yok. Hastane, okul ve AVM ise projenin diğer unsurları olacak dedi.

Yüzde 1 KDV İle Satılacak
Ziya Yılmaz, DAP Yapı olarak tüm projelerinde özellikle ilk alanlara iyi kazandndıklarını vurgulayarak, Kartal projesinin de yatırımcılara çok iyi oranlarda prim kazandıracağını söyledi.

Yılmaz, buraya yatırım yapanların kısa vadede bire bir, uzun vadede ise bire üç kazanacaklarını söyleyerek, "Biz ilk alanlara kazandırmak üzerine hareket ediyoruz. Fiyatlarımızı buna göre şekillendiriyoruz. Zaten ilk satış fiyatlarımızla da yatırımcıların beklentilerine karşılık vereceğiz"dedi.

Ziya Yılmaz, projenin en önemli artısını ise KDV oranının yüzde 1 olması şeklinde açıkladı. Yılmaz, "Bu durum yatırımcı açısından büyük bir fırsat yaratıyor" diye konuştu.

Projemiz 10 Yıl Sonra Bile Ülkenin 1 Numarası Olur
Ziya Yılmaz projeyle ilgili Türk ve İngiliz mimarların birlikte çalıştığını anlatarak, şu bilgileri verdi: "Projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık, ruhsat çalışmaları devam ediyor. İstanbul ve Türkiye için dünya ölçeğinde eşi benzeri görülmemiş bir proje hazırlıyoruz. İstanbul'un en güzel arazisinde bir eser inşa edeceğiz. 10 yıl sonra bile bu proje 1 numara olacak. İstanbul'a gelen her turistin görmek isteyeceği insanların saatlerce durup seyredebileceği bir eser olsun istiyoruz."
 
  • BASINDA BİZ
  • 25.02.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı