TR
NİSAN 2014

KARTAL’IN MİLYARLIK PROJESİNE 1’E 5 TALEP GELDİ

POSTA / 23.04.2014 DAP Yapı'nın Emlak Konut GYO işbirliği ile Kartal'da hayata geçireceği milyarlık proje 'İstanbul Marina' daha satışa çıkmadan yoğun talep gördü. 12 Mayıs'ta satışa çıkacak projede 1 daire için 5-6 kişilik yedek liste oluştu.

İstanbul Kartal'da içinde birçok ilki barındıracak, ezber bozan bir proje hayata geçirmeye hazırlanan DAP Yapı ön talep toplamaya başladı. Projenin ruhsatını alan ve satış ofisini hazırlayan DAP Yapı, 12 Mayıs tarihinde gerçekleştireceği lansmanla birlikte satışlara başlayacak. İsmi İstanbul Marina olarak belirlenen projenin şu anda şirketin mevcut müşteri portföyüne yönelik tanıtım ve satışlara devam ediliyor.

1’e 3 Kazandıracak Proje
DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, İstanbul'u uluslararası alanda temsil edecek İstanbul Marina projesine talebin yüksek olduğunu vurgulayarak günde 100 talep aldıklarını, bir daire için 5 kişilik yedek bekleme listeleri oluştuğu bilgisini verdi. Yılmaz, projede fiyatların 200 bin TL'den başladığını ifade ederek, en yüksek fiyatlı dairenin ise 5 milyon TL'lik 750 metrekare büyüklüğündeki daireler olduğunu kaydetti.

Projenin satışından toplam 2 milyar TL'lik bir ciro beklentileri olduğuna dikkat çeken Ziya Yılmaz, toplam satış gelirinin yüzde 40'lık kısmının Emlak Konut GYO'ya arsa karşılığı ödeneceğini söyledi. Yılmaz, "1 yıl içinde, hatta 2 ay gibi bir sürede projedeki tüm satışların tamamlanacağını düşünüyorum. Projemiz kısa vadede 1'e 1, tamamlandığında ise yatırımcısına 1'e 3 kazandıracaktır. Biz ilk alanlara kazandırmak üzerine plan yapıyoruz. Fiyatlarımızı buna göre şekillendiriyoruz. Zaten ilk satış fiyatlarımızla da yatırımcıların beklentilerine karşılık vereceğiz. Projenin en önemli artısı ise KDV'nin yüzde 1 olması. Bu yatırımcı için büyük bir fırsat yaratıyor" diye konuştu.

Standartları Değişecek
Ziya Yılmaz, şimdiye kadar yaptıkları bilgisini tüm projelerde yenilikler hayata, şimdiye kadar yaptıkları tüm projelerde yenilikler hayata geçirdiklerini anlatarak, şunları söyledi: "Daha önce Kağıthane, Çekmeköy ve Kartal-Maltepe aksında yaptığımız projelerle standartları değiştirdik. Genelde dikdörtgen binalar yapılırken, biz farklı formlar uyguladık. Cephelerde yeni uygulamalar yaptık. Kartal projemizde ise ezberleri bozacağız. Burada hem yüksek hem de alçak binalara yer vereceğiz. Çok iyi bir mimari proje ortaya koyacağız. Bu projeyle gayrimenkul sektöründe taşlar yeniden dizilecek, sektöre yeni standartlar kazandıracağız" dedi.

10 Yıl Sonra Bile 1 Numara Olacak
Ziya Yılmaz projeyle ilgili Türk ve İngiliz (mimarların birlikte çalıştığını anlatarak, şu bilgileri verdi: "Projenin konseptini büyük ölçüde tamamladık, ruhsat çalışmaları devam ediyor. İstanbul ve Türkiye için dünya ölçeğinde eşi benzeri görülmemiş bir proje hazırlıyoruz. İstanbul'un en güzel arazisinde bir eser inşa edeceğiz. 10 yıl sonra bile bu proje 1 numara olacak. İstanbul'a gelen her turistin görmek isteyeceği insanların saatlerce durup seyredebileceği bir eser olsun istiyoruz."

Uçak, Helikopter, Tren Hepsi Bu Projede
Ziya Yılmaz, projenin karma yapısı ve özellikleriyle dikkatleri çekeceğini vurgulayarak, "Herkesi şaşırtacak bir proje tasarladık. 700 metrelik cephesi var. Projedeki konutların, A Ege'deki gibi büyük terasları olacak. Ev sahipleri terastan denizi görecek, iyot kokusunu duyacak. Denize çok yakınız, hemen önümüzde marina yer alacak. Deniz taksi iskelesi ve deniz uçağı için pist yapacağız. 2 tane helikopter pisti olacak. Projemiz içinden hızlı tren geçen ilk ve tek proje ' olacak. Hastane, okul ve AVM ise projenin diğer unsurları olacak" dedi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 23.04.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı