TR
NİSAN 2018

KİMİLERİ ÇEKER GİDER KİMİLERİ GÖĞÜS GERER

MİLLİYET / 03.04.2018

En zengininden düşük gelirlisine, iktidar üyesinden muhalefetine, yerlisinden yabancısına, işçisinden doktoruna “ekonomide sıkıntı var” söylemi birilerinin hep dilinde.

Bu ortamda kimileri ülkeyi terk etmenin peşinde, kimisi dolara hücum etmenin!

Bir yanda siyasetçisinden işadamına, tüccarından bankacısına üretim, yatırım için çalışanlar; diğer tarafta “yandık bittik, kül olduk diyen” bir cephe...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bazı arkadaşlarımız ekonomi sıkıntılı dedi, bu bizi üzmüştür” çıkışı da bu yüzden olsa gerek.

“Bu ülkeden çeker giderim” diye düşünenlere lafımız yok. Ona birşey diyemeyiz, kendileri bilir.

Ama burada kalacak olanlara, bizlere gerçekten çok iş düşüyor. Çalışmak, üretmek, fark yaratmak ve kazanmak.

Pozitif Düşünelim
Tam bunları not ederken, önce Nişantaşı’nda ardından Çekmeköy’de son bir haftada 2.8 milyar liralık ihale kazanan (Buralara milyarlık projeler yapılacak), hatta bu iki ihale arasına Kartal sahilde büyük hacimli bir de AVM’nin açılışını sıkıştıran DAP Yapı gibileri aklıma geliyor.

DAP Yapı’nın Başkanı Ziya Yılmaz’ı arayıp soruyorum, “Motivasyonunuz ne, neden bu yatırımları yapıyorsunuz, çılgın mısınız?”

Yanıt veriyor; “Bir defa ülkeme güveniyorum. Türkiye’nin dışında 1 kuruşluk yatırımımız yok. Memleketimin taşına toprağına kurban olurum. Bizler pozitif düşünmek zorundayız. Negatif olamayız. Son 2.5 yılda 4.600 konut teslim etmişiz. Yeni aldığımız işlerle de yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Emlak Konut ihalelerinde kazandığımız “Nişantaşı” ve “Çekmeköy” emsalsiz ve stratejik araziler, çok değerli, iddialı projeler hazırlayacağız. 2017 iyi bir yıldı. 2018 çok daha iyi olacak. Ayrıca şunu da söylemeliyim; Yatırımcı olabilmek için biraz da çılgın olmak gerek.”

  • BASINDA BİZ
  • 03.04.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı