TR
EYLÜL 2018

KONUT SEKTÖRÜNDE BAHAR HAVASI

KARAR / 02.09.2018

KONUT SEKTÖRÜNDE BAHAR HAVASI

Konut sektöründe bahar havası Gayrimenkul sektöründe konut kampanyasının başlamasıyla birlikte bahar havası esmeye başladı. Sektörün en önemli oyuncuları daha ilk günlerden yoğun bir talep patlaması yaşandığını duyurdu.

33 projede 12 bin konutla kampanyaya giren Emlak Konut'un telefonları yoğunluk dolayısıyla kitlendi. Hakan Gedikli, ilk gün 500 bin kişinin internet sitesine girdiğini belirtti. Ekonominin lokomotifi olan inşaat sektöründe yaşanan durgunluğun önüne geçmek için hazırlanan 'Türkiye için kazanç vakti' kampanyası bu hafta başladı. 2 ay sürecek kampanyada yaklaşık 400 projede 10 yıl vadede faiz oranları 0.98'e çekildi. Peşinatı yüzde 10 yapan firmalar liste fiyatı üzerinden de yüzde 10'luk bir indirim gerçekleştirdi. Peşinatı döviz ya da altın bozdurarak ödemek isteyenlerin de mağdur olmasının önüne geçildi. Eğer vatandaş peşinatı ödedikten sonra döviz yukan doğru hareket ederse arada oluşacak bu fark evin fiyatından düşülecek. Kampanyanın açıklanmasıyla birlikte yoğun bir talep Peşinatı döviz ya da altın bozdurarak ödemek isteyenlerin de mağdur olmasının önüne geçildi. Kampanyanın açıklanmasıyla birlikte yoğun bir talep ile karşılaşıldı. 

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz da kampanyanın sektör için büyük önem taşıdığını vurguladı ve "Ben hep şu dönemde konut almanın tam vakti olduğunu söylüyordum. Bu kampanya ile ev almanın cazibesi daha da artmış durumda, insanlara sadece oturumluk değil, aynı zamanda yatırımlık önemli bir fırsat sunuluyor" ifadelerini kullandı. 

  • BASINDA BİZ
  • 02.09.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı