TR
AĞUSTOS 2018

KONUTTA DEV KAMPANYA

TAKVİM / 29.08.2018

Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyasına göre, Türkiye genelindeki 100 bin konut, yüzde 10 indirim, yüzde 10 peşinat, yüzde 0.98 faiz oranı ve 120 ay vadeyle satışa sunulacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının desteğiyle, Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılan 'Türkiye İçin Kazanç Vakti' kampanyası; konut edinmek isteyenlere kaçırılmayacak bir firsat sunarken, yastık altındaki döviz ve altını da ekonomiye kazandıracak. İller Bankası ve KİPTAŞ'm yanı sıra Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (INDER), İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) ve Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) üyesi firmaların desteklediği kampanyada indirim yüzde 10 olarak belirlendi.

ERKEN ÖDEYENE İNDİRİM

Türkiye genelindeki yaklaşık 100 bin konutun yüzde 10 peşinat, yüzde 15'lik iki ara ödeme, yüzde 0.98 faiz oranı ve 120 ay vadeyle satışa sunulacağı kampanyada; peşinatlarını döviz ve altın olarak ödeyenler, ödeme süreleri içinde altın ve döviz kurundaki artıştan faydalanabilecek. Bugün başlayan kampanya, 31 Ekim'e kadar sürecek. Çevre ve Şehircilik Bakam Murat Kurum, peşinat ödemesinde altın ve dövizin bugünkü kurdan hesaplanacağını belirterek, "Bunlara artış geldiğinde bu artış kadar bedel daire fiyatından düşürülecek. Kimsenin atanını, dövizini kenarda tutması gerekmiyor" dedi. 12 ve 24'üncü aylarda ödenecek ara ödemeler için de faiz uygulanmayacağına dikkat çeken Kurum, faizin aslında yüzde 0.84 olacağını vurguladı. Kurum, erken ödeyenlere ek indirimler olacağını da söyledi.

EV ALMANIN TAM VAKTİ

DAP Holding Başkanı Ziya Yılmaz: Validebağ Konakları projemizle bu kampanyada yer alıyoruz. Vatandaşların elindeki döviz ve altınların da sisteme dahil edilebilmesi bu kampanyanın en önemli unsurlarından. Kampanyanın Türkiye ekonomisinin parlak geleceğine büyük katkıda bulunacağına inancımız tam. Ben hep şu dönemde konut almanın tam vakti olduğunu söylüyordum, Bu kampanya ile ev almanın cazibesi daha da artmış durumda. İnsanlara sadece oturumluk değil, aynı zamanda yatırımlık önemli bir fırsat sunuluyor.

  • BASINDA BİZ
  • 29.08.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı