TR
KASIM 2023

KONUTTA FAİZİ DÜŞÜRDÜ

HÜRRİYET / 27.11.2023

DAP Gayrimenkul, Emlak Konut güvencesiyle hayata geçirdiği Yeni Levent projesinde yeni bir kampanya başlattı. Projeden ev sahibi olmak isteyenler; yüzde 1.99 faizle 60 ay vadeli banka kredisi ya da 36 ay vadeli DAP'ın finansman paketinden yararlanıyor. Küresel piyasa koşullarına bağlı olarak yaşanan faiz artırımı sürecini hatırlatan DAP Gayrimenkul Geliştirme'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "DAP Gayrimenkul Geliştirme olarak, kaçırılmayacak tarihi bir kampanyaya imza atıyoruz. Konut sahibi olmak isteyenler için faizi 60 ay vadede yüzde 1.99'a çekiyoruz. Şu anda piyasada yüzde 4'lere varan kredi faiz oranları var. Hayata geçirdiğimiz bu kampanyayla birlikte; faizlerin geldiği seviye neticesinde gayrimenkul yatırımını erteleyenler için önemli bir açılıma imza atıyoruz. Ayrıca kampanya dahilinde firma garantili olarak 36 ay vade imkânı da sunuyoruz" dedi.

TALEP DEVAM EDİYOR

Konut fiyatlarındaki artışın temel nedeninin emtia fiyatlarındaki yükseliş olduğuna dikkat çeken Ziya Yılmaz "Küresel etkiden kaynaklanan maliyet artışları nedeniyle gayrimenkul hali hazırda en güvenli yatırım aracı olmaya devam edecek. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde de konut talebi güçlü olmayı sürdürecek. Bazı dönemlerde konut alıcısı dönemsel olarak bu talebi erteliyor. Fakat her erteleme sonrasında konut talebinde ciddi bir sıçrama oluyor. Türkiye'nin, nitelikli ve oturuma yönelik projelere ihtiyacı var. Bu nedenle konut fiyatlarının bırakın düşmesini beklemek, bu seviyelerde kalması bile mümkün değil. Çünkü nitelikli konuta olan talep devam ediyor" diye konuştu.

MERKEZİ KONUMDA

Yeni Levent projesi, toplam 103 bin 500 metrekare arsa alanında, 53 bin 500 metrekarelik konut ve içinde okul da bulunan 50 bin metrekarelik koru alanıyla dikkat çekiyor. Geniş bahçe, teras ve balkonları, yüksek tavanlı salonları, sosyal donatı alanları ile öne çıkan proje, konumuyla da avantaj sağlıyor. Yeni Levent projesi, Türkiye'nin en büyük şirketlerinin genel merkezlerine, İstinye Park, Kanyon, Akmerkez ve Zorlu AVM gibi alışveriş merkezlerine, İTÜ ve Boğaziçi gibi eğitim kurumlarının yanı sıra, Maslak Acıbadem hastanesine yaklaşık 10 dakika mesafede yer alıyor.

  • BASINDA BİZ
  • 27.11.2023
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı