TR
EYLÜL 2018

KONUTTA YENİ KAMPANYA DÖNEMİ BAŞLADI

DÜNYA İNŞAAT / 26.09.2018

Gayrimenkul sektöründe stokların eritilmesi ve vatandaşın ev sahibi olabilmesi için yeni bir kampanya başlatıldı. Konutta yeni kampanyanın detayları Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklandı "Türkiye İçin Kazanç Vakti" sloganıyla hayata geçirilen kampanya ile ilgili Kurum, şunları söyledi: "Minimum yüzde 10 peşinat alınacak. Bu peşinatla alakalı, dövizde veya altında yatırımını değerlendiren vatandaşımızla alakalı şöyle bir durum söz konusu. Altını ve dövizini bugünkü kurdan neyse bu kur bir kenara koyulacak ve süreç içerisinde diyelim ki dovız ve altına artış geldi, bu artış kadar daire fiyatından bedel düşülecek. Dolayısıyla hiç kimsenin şu saatte dövizini, altınını kenarda tutmasını gerektiren bir durum soz konusu değil. Sektörümüz daha önce olduğu gibi bugün de farklı bir kampanya ile bir fedakarlık örneği gösteriyor. Vatandaşların da gayrimenkulun gerçekten ülkemizde her zaman değerlendiğini ki bu fedakarlıkla kazanmama ihtimallerinin olmadığını düşünüyorum. Dolayısıyla artık hem ekonomiye bir değer anlamında hem sektöre hem de alıcıların kazanması anlamında çok önemli bir kampanya "

Toplantıda konuşan Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli, Emlak Konut olarak 33 projede toplam yaklaşık 12 bin bağımsız bölümün yüzde 251 olan 3 bin bağımsız bolümle kampanyaya katıldıklarını aktardı 29 Ağustos-31 Ekim'de geçerli olacak Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyasına birçok şirket çok sayıda projeleriyle dahil oldu. Emlak Konut GYO da kampanyaya 33 projede 12 bin bağımsız bölümle katıldı. Emlak Konut'un kampanyaya dahil olan projelen şu şekilde:

Adım istanbul, Avangart istanbul, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark Bahçekent, Avrupark Hayat, Başkent Emlak Konutları, Büyukyalı İstanbul, Cer istanbul, Ebrulı İspartakule, Esenler Emlak Konutları, Evora Denizli, Evvel İstanbul, Gebze Emlak Konutları 3, İdealist Cadde, Karat 34, Koordinat Çayyolu, Korfezkent Çarşı, Köy, Kuzey Yakası, Merkez Ankara, Nevşehir Emlak Konutları, Nıdapark Istınye, Nidapark Kayaşehir, Nidapark Küçükyalı, Niğde Emlak Konutları, Ofis Karat Bakırköy, Semt Bahçekent, Sofa toca, Temaşehır Konya, Tual Adalar, Tual Bahçekent, Valıdebağ Konakları ve Yenıkoy Konakları İnşaat sektörünün aktörleri, Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyasını DUNYA İnşaat Dergısi'ne değerlendirdiler.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz:

"Bu fırsat kaçmaz, şimdi ev almanın tam vakti"

"Türkiye'de bu sene ilk yedi ayda 770 bin konut satıldı Bu rakam geçtiğimiz yıl da aynı seviyelerdeydi Fakat geçen yıl bildiğiniz gibi konut kredi faiz oranlan çok daha düşüktü. Bunun yanında bu yıl satılan 770 bin konutta, banka kredili konut satış adedi geçen seneye kıyasla neredeyse 52 bin az. Bu da aslında, satışların önemli kısmının nakit gücü yüksek markalı konut üreticilerinin kendi finansman yöntemleriyle gerçekleştiğinin en önemli kanıtı. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum öncülüğünde başlatılan bu kampanya ile Türk gayrimenkul sektörüne olan inancımızı pekiştiriyoruz. Biz DAP Yapı olarak, Valıdebağ Konakları projemizle bu kampanyada yer alıyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu konjonktüre ve artan inşaat maliyetlerine rağmen Emlak Konut ile birlikte geliştirdiğimiz Validebağ Konakları projemizde taşın altına elimizi koyuyor; Emlak Konut ile birlikte kendi gelirimizden fedakarlık ederek fınans maliyetinin önemli bir kısmını üstleniyoruz. Öte yandan; diğer tum proje ve ürünlerimizde de DAP Holding bünyemizde geliştirdiğimiz finansman yöntemleri aracılığıyla Türk gayrimenkul sektörüne destek vermeyi sürdürüyoruz. Kampanya kapsamında 120 ay vadede, vade farkı yüzde 0,98 olarak belirlendi. Yatırımcılar da bu 120 ay vadeyi, banka kredisi ve kefalet olmaksızın, Emlak Konut GYO güvencesinde kullanabilecek. Vatandaşların elinde bulunan doviz ve altınların da sisteme dahil edilebilmesi bu kampanyanın en önemli unsurlarından Bu kampanya ile ev almanın cazibesi daha da artmış durumda. İnsanlara sadece oturumluk değil, aynı zamanda yatırımlık önemli bir fırsat sunuluyor."

  • BASINDA BİZ
  • 26.09.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı