TR
NİSAN 2015

MIPIM FUARI

İNŞAAT YATIRIM / 10.04.2015 Ziya Yılmaz: "MIPIM ve benzeri fuarlar yabancı yatırımı ülkemize çekmek için çok önemli."

DAP Yapı - MIPIM FuarıTürkiye'nin öncü gayrimenkul şirketleri arasında yer alan DAP Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olan MIPIM'i ziyaret ederek, değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz, MIPIM ve benzeri fuarları yabancı yatırımı ülkemize çekmek anlamında doğru bir adım olarak gördüklerini belirterek, devlet ve özel sektörün güç birliği yapmasıyla bu alanda 3-4 yıl içinde 12-15 milyar dolarlık satış rakamı hedefine ulaşılabileceğini bildirdi.

DAP Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz’da fuarı ziyaret etti. Ziya Yılmaz MIPIM ziyareti sırasında yaptığı değerlendirmede Türk ekonomisinin lokomotif sektörlerinden olan gayrimenkul sektörü için bu tur uluslararası fuarların önemine dikkat çekti.

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) yaptırdığı İstanbul maketi ve İstanbul Çadırına olan yoğun ilgiden gurur duyduğunu belirten Ziya Yılmaz şöyle devam etti "MIPIMın en çok ilgiyi Türk Çadırı'nın görmesi bizi gururlandırdı ülkemiz son derece görkemli bir şekilde temsil edildi, başta İTO olmak üzere tum emeği geçenleri kutluyoruz "

2014 yılında yurt dışına ortalama 4.5 milyar dolarlık konut satıldığını belirten Ziya Yılmaz, şunları söyledi "Devletin himayesinde, özel sektörün de katılımıyla çok daha buyuk satış rakamlarına ulaşmak mümkün. Bunu milli bir politika haline getirmek gerekiyor. Turizm Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ortak fonuyla, TOKİ ve Emlak Konut GYO'nun katılımlarıyla oluşacak büyük bir yapıya önemli proje geliştirici şirketler de dahil olarak güç birliğine gidilse yurt çapında bir kampanya organize edilebilir. 30-40 ülkede ülkemizi tanıtan, başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’yi tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkaran lobi çalışmaları yapılsa, 3-4 yıl sonra 12-15 milyar dolarlık satış rakamları yakalanabilir. Bu para kentsel dönüşüm için önemli bir kaynak oluşturabilir.
 
  • BASINDA BİZ
  • 10.04.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı