TR
ARALIK 2013

MODASI GEÇMEYECEK KONUT ALIN

POSTA / 27.12.2013

İstanbul'da birbirinden farklı mimari özelliklerle öne çıkan Dalga, Burgu, Tango, Vazo Kulelerini inşa eden DAP Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Halkımıza, bugünü değil yarını satın almalarını ve geleceğe yönelik projelerde konut sahibi olmalarını tavsiye ediyorum" dedi.

Yatırımların durmaması gerektiğine işaret eden Yılmaz, kentsel dönüşümün planlı şekilde yapılması halinde gelecek 10 yılda inşaat sektörünün ciddi ivme kazanacağını söyledi.

Yılmaz'ın sektörün durumu ve DAP YAPI'nın 2014 hedefleriyle ilgili açıklamalarının satır başları şöyle:

- Kredi faizlerinin değişkenliği alıcıyı yoruyor. Alıcıyı ve yatırımcıyı teşvik edecek düzenlemeler getirilmesi gerekirken inşaat sektörünün hevesini kıran uygulamalarla karşılaşıyoruz. Önümüzdeki süreçte bu oranların alıcıda tedirginlik yaratıp, satın alma talebini erteletecek boyuta varmamasını istiyoruz.

- Önümüzdeki dönem, finansal gücü olan, sözlerini zamanında yerine getiren, kurumsal sürekliliğe sahip şirketler daha önemli hale gelecek.

- Yabancıya oturum izninin verilmesi olumlu ancak 1 yıllık süre yetersiz.

- DAP Yapı, Kâğıthane'yi son dönemde ofis yatırımlarının merkez üssü ilan etti. Z Ofis ve Bumerang'dan sonra İ Ofis'i devreye sokarak bölgeyi adeta bir Dap Vadisi'ne dönüştürdü Maltepe'de Vazo Kule projemizin lans manini da 2013'te gerçekleştirdik. Kartal-Maltepe bölgesinde otel konseptini başlatarak Dalga, Burgu, Tango Kulelerinin ardından yeni projemiz Vazo Kule'nin de işletmesini Rotana'ya verdik.

- Kartal-Maltepe'de ve Kâğıthane-Çağlayan'da çeşitli projeler geliştirmeye devam edeceğiz.

- Önümüzdeki süreçte Kartal'da, Emlak GYO çatısı altında bir projeye imza atacağız, içinde okul, AVM, hastane, rezidans, ofis ve cami gibi birçok farklı unsur yer alacak.

- 2014'te 7 adet yeni projeye başlayacağız. Genellikle karma konseptte projeler üreteceğiz.

DAP Yapı'nın Patronu Ziya Yılmaz: Bugünü satın alıyorsanız, 5 yıl sonra o projelerin modası geçmiş oluyor. 5 yıl sonra öyle kuleler, öyle binalar yapılıyor ki, siz artık orada oturmaktan rahatsız olmaya, ezilmeye başlıyorsunuz. Eğer ezilmek istemiyorsanız, farklı, butik, geleceğe dönük projelerde yer alın.

  • BASINDA BİZ
  • 27.12.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı