TR
MART 2018

NİŞANTAŞI KAMPÜSÜ 1.76 MİLYAR TL İLE DAP YAPI’NIN OLDU

DÜNYA / 22.03.2018

Emlak Konut GYO tarafından İstanbul'un en lüks semtlerinden Nişantaşı'nda yer alan Marmara Üniversitesi Kampüsü arazisi için düzenlenen ihalenin kazananı DAP Holding iştiraklerinden Eltes İnşaat ile İstlife İş Ortaklığı oldu.

Emlak Konut GYO tarafından İstanbul'un en değerli semtlerinden Nişantaşı Teşvikiye'de yer alan Marmara Üniversitesi Kampüsü arazisi için gerçekleştirilen ihalenin Pazarlık - Açık Artırma bölümünü içeren 2. oturumu dün gerçekleştirildi. 6 firmanın teklif verdiği ihalede ve kıran kırana geçen açık artırmada, 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Eltes İnş. Tesisat San. Ve Tic. AŞ. & İstlife Yapı San.Tic. AŞ. İş Ortaklığı arazinin yeni sahibi oldu.

705 milyon 500 bin TL ise Emlak Konut GYO'ya ödenecek bedel olarak açıklandı. Şehrin merkezindeki arazide, ticaret ve konut alanları ile park alanları yer alacak. 25 dönümlük arsanın yaklaşık 11 dönümü ticaret ve konut alanı, 1 dönümü yalnız ticaret alanı ve yaklaşık 7 dönümü de park alanı olarak ayrılacak.

Arazinin bitişiğinde Ihlamur Kasrı Doğal ve Tarihi Sit Alanı bulunması dolayısıyla yeşil alan düzenlemesi de yapıldı. Konut ve ticaret alanında yapılacak binaların kat sayısı 10, ticaret alanındaki yükseklik sınırı da 5 kat olarak belirlendi. Emsale esas inşaat alanı da toplam 26 bin 887 metrekare olarak hesaplandı.

  • BASINDA BİZ
  • 22.03.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı