TR
MART 2018

ÖRNEK DAİRELER ÖN FİKİR VERİYOR

PİLATİN / 06.03.2018

2018 yılı içerisinde İstanbul'da Validebağ Konakları, İzmir'de ise DAP İzmir projelerine odaklanacak olan DAP Yapı, örnek dairelerini geliştirirken dış mimaride kullandığı modern ve çağdaş çizgiyi iç mimaride de devam ettiriyor. İç mimaride önceliği ise karmaşadan uzak bir ortamda huzurlu mekanlar tasarlamak

DAP Yapı'nın 2018 projeksiyonunda iki farklı proje var; biri İstanbul Altunizade'deki Validebağ Konakları, diğeri de İzmir Bornova'daki DAP İzmir... İstanbul'un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Validebağ'da geliştirilen Validebağ Konakları, Anadolu Yakası'nın ikinci en büyük yeşil alanı olan Validebağ Korusu'nun tam karşısında konumlanıyor. Koşuyolu ile Üsküdar'ın Altunizade ve Barbaros mahallelerinin kesiştiği noktada, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne ve Avrasya Tüneli'ne yürüme mesafesinde yer alıyor. 5'er katlı toplam 319 konak ve 47 mağazadan oluşan projede 1+0'dan 6+1'e varan daire alternatifleri ve 650 metrekareye kadar geniş daireler bulunuyor. Geniş iç bahçelere, peyzaj ve gölet manzarasına hakim Validebağ Konakları, çocuk oyun alanları, sosyal tesisleri, yürüyüş parkurları ve süs havuzlarıyla ve yaşları 15 ila 400 arasında değişen ağaçlar ile şehrin merkezinde doğayla iç içe hayatın kapılarını aralıyor.

Validebağ Konakları, Beyzade, Ihlamur, Koru ve Rumeli isimleri verilen konsept konaklardan meydana geliyor. Beyzade Konakları, 47 mağazanın yer alacağı Nişantaşı Caddesi'ne hakim, home-ofis konseptiyle, Ihlamur Konakları projedeki tüm peyzaj alanına hakim olmasıyla, Koru Konakları Validebağ Korusu'nun eşsiz yeşilliğiyle buluşturan manzarasıyla, Rumeli Konakları ise gün batımının en iyi izlenebileceği konumuyla öne çıkıyor. Tüm konaklarda bahçe dubleksleri ve çatı dubleksleri ile geniş yaşam alanları sunuluyor.

DAP Yapı'nın, İstanbul dışındaki ilk yatırımını hayata geçirdiği İzmir Bornova'da konumlanan DAP İzmir projesi ise 31-32 katlı iki bloktan meydana geliyor. Proje, konut ve ticari alanların bir arada olduğu 707 üniteden oluşuyor. 211 metrekareye kadar geniş dairelerin yer aldığı projede 1+0'dan 3+1'e kadar alternatif daireler bulunuyor.

Öncelik, Karmaşadan Uzak Huzurlu Mekanlar
Örnek dairelerin, alıcılara nasıl bir yaşama sahip olacaklarına dair somut örnekler vererek daha kolay algılama imkanı sunduğunu ifade eden DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, konuyla ilgili şu açıklamaları yapıyor: "Dekorasyon zevki kişiden kişiye değişmekle birlikte, projelerin üretim safhasında profesyoneller tarafından dekore edilen örnek daireler, satın alma amaçlı ziyaretlerde 'ön fikir' vermesi açısından hayli önemli. Dekorasyon ürünleri genel itibariyle ihtiyaçları ve zevkleri karşılayacak şekilde seçilerek kullanılır. Amaç, gelecekte o evde yaşamak isteyen alıcıya ortam hakkında genel bir fikir vermektir. Bir projenin kusursuzluğu dış ve iç mimarinin birbiriyle uyumu ve aynı stile sahip olmasıyla sağlanabilir. DAP Yapı, projelerini geliştirirken dış mimaride kullandığı modern ve çağdaş çizgiyi iç mimaride de devam ettiriyor. İç mimaride önceliğimiz birerin yaşam kalitesini ve konforunu yükseltmek, karmaşadan uzak bir ortamda huzurlu mekanlar tasarlamaktır.

Loftları aratmayan yüksek tavanlı, tavandan yere cam cepheli mekanlarımızda açık renkli duvarlar, lamine parke zemin kaplamaları ve büyük ebatlı seramik döşemeleri tercih ediyoruz. Kullanılan yerli ve yabancı malzemeler sektörün lider üreticilerinden seçiliyor."

  • BASINDA BİZ
  • 06.03.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı