TR
ARALIK 2019

OTOMOTİV YATIRIMI GAYRİMENKUL PİYASASINI CANLANDIRIR

HÜR IŞIK / 21.12.2019

Otomotiv yatırımı gayrimenkul piyasasını canlandırır DAP Yapı Yönelim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Volksvvagen m Manisa'ya yapmayı planladığı yatırımın çok Önemli olduğunu kaydetti. Yılmaz. "Soz konusu yatırımın getireceği hareketlilik. Manisa ve özellikle İzmir deki gayrimenkul piyasasında kendini gösterecek.

DAP Yapı Yönetim Kumlu Başkanı Ziya Yılmaz Volksvvagen in Manisa'ya yapmayı planladığı yatırımın çok önemli olduğunu kaydetti Yılmaz son villanla üst ıKte satış re korlarına imza atan Türk gayrimenkul sektörünün, yalınmcısınu kazandırmaya devam ettıgmı. TCMB tarafından yayınlanan konut hırım (isallarından yapılan analize göre Türkiye de konul liy allanılın Ocak 20IMikwı 2019 arasında or lalama yü/de S7 yükseldiğim bildirdi Soz konusu dönemde İstanbul da bınm metrekare fiyatının ortalama yüzde 50anlığını kaydeden Yılmaz, bu rakamın Ankara da yü/dc 51 olarak gerçekleşirdim. İz rmr'm yüzde SS'lik artışla uç büyük şehir içinde yatırımcısına en çok ka /andıran d olarak öne çıktığını vur guladı.

Yılmaz, İzmir'in son donemde yerli ve yabancı çok sayıda yatırımcının odağında olduğunu belirterek özellikle son dönemde çok sayıda büyük şirketin genel merkezlerini ya da operasyon listenin Istan bul dan İzmir'e taşıdığını bildirdi Bu durumun şehirde ciddi hır gayrimenkul hareketliliği olıışlıırduğunu aktaran Yılmaz, "1TJİK tarafından açıklanan satış rakamları da hu hare ketlılığın en büyük göstergesi Ocak 2015 İle Ekim 2019 arasında 1/ mirde saldan konul sayısı "7 bin 477'yı buldu.* bilgisini verdi.

"OTOYOL PROJESİ BÖLGEYİ HAREKETLENDİRDİ"

Yılmaz, ağustos ayında açılan Istanbul-İzmır Otoyolu'nun bölgenin cazibesini artırdığını belirterek şu değerlendirmelerde bulundu: 'Bugün bu proıc sayesinde İstanbul ve l/mır arasındaki meşale de aıa bayla 3.*» saate kadar indi Gelecek dönemde İzmir'in cazibesini artıracağını düşündüğümü/ hır diğer proje de Volksvvagen tarafından resmî olarak açıklanması beklenen Mam sa dakı fabrika y alınım Soz. konusu yutınmın getireceği hareketlilik Manisa ve özellikle l/mır'dckıgayrimenkul piyasasında kendim gösterecek Bu da gelecekte 1/ mır'dckı konut fiyattan ciddi hiçimde yutan çekecektir Dolayısıyla, l/mu m önümüzdeki yıllarda Türkiye de en fazla pnm yapan şehirler arasında yer almaya devam edecektir"

  • BASINDA BİZ
  • 21.12.2019
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı