TR
MAYIS 2021

SAĞLIKLI EV KONSEPTİ NİŞANTAŞI'NA TAŞINDI

AKŞAM / 28.05.2021

Pandemide 'sağlıklı ev'e ilgi artınca, DAP Yapı bu konseptini lüksün merkezi Nişantaşı'na taşıma kararı aldı. Geniş terasların yer aldığı, Ihlamur Kasrı'na komşu projede ön talep toplama süreci başladı.

SAĞLIKLI EV' konseptinin ilkini Çekmeköy Ormanköy projesiyle gerçekleştiren DAP Yapı, aynı konsepti şimdi de Nişantaşı'na taşıdı. Lokasyon olarak Amerikan Hastanesi'yle Ihlamur Kasrı arasında yer alan, lüks marka ve restoranlara kapı komşusu olan projede talep toplama süreci başladı. Projede beş blokta toplam 161 konut yer alıyor.

DOLAR DEĞİLTL İLE SATIŞ

Sadece Türkiye'de değil dünyada da parmakla gösterilecek bir proje geliştirdiklerinin altını çizen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Emlak Konut Güvencesi ve Dap Yapı vizyonuyla hayata geçecek olan proje; İstanbul'un gözbebeği Nişantaşı'nda, yıllar sonra bile değerine değer katacak bir eser olacak" dedi. Nişantaşı bölgesindeki konutların neredeyse tamamının dövizle satıldığını vurgulayan Yılmaz, şunları söyledi: "Dövizin ağırlıklı olduğu bu piyasada Türk Lirası'yla vadeli satış yaparak, konut alıcısını hem kur riskinden koruyor hem doğru bir yatırım yaparak kazanç elde etmelerim sağlıyoruz. Nişantaşı ve civarında son 10-15 yılda yapılan konutların piyasa değerlerini incelediğimizde, ön talep dönemi fiyatlarımızın bölgenin yüzde 40 altında olduğunu görüyoruz. Bu nedenle projemizin yüzde 100'ün üzerinde bir prim potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz."

Bahçe Villa Bölgede İlk

BAHÇE villa konforunun, Nişantaşı'nda bir ilk olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Projeyi tasarlarken Nişantaşı'nda 18 bin kişilik hedef kitlenin beklentilerini aldık, fikrini dinledik. Bu bilgileri Dap yapı uzmanlığıyla harmanlayarak, Kovid 19 salgını sonrası Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde tescillenmiş 'Sağlıklı Ev' konseptini geliştirdik" ifadelerini kullandı. Yılmaz, konutlardaki terasların neredeyse daire büyüklüğünde olduğunu sözlerine ekledi.

Teras, bahçe ya da geniş balkon olmalı

ZİYA Yılmaz, sağlıklı ev kriterlerini şöyle sıraladı: "Yürüyerek çıkılabilecek yükseklikteki evlere sağlıklı ev diyoruz. Sağlıklı evlerde bahçe yoksa teras, teras da yoksa kesinlikle geniş balkona yer vermelisiniz. Sağlıklı ev, orman, koru veya yeşil alana sahip olmalı. Bağımsız havalandırma sistemi olmalı. Deprem yönetmeliğine göre inşa edilmeli."

  • BASINDA BİZ
  • 28.05.2021
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı