TR
MAYIS 2021

SAĞLIKLI EVLER

POSTA / 31.05.2021

Emlak Konut güvencesiyle hayata geçirilecek proje, Dap Yapı'nın daha önce Cekmeköy projesinde uyguladığı 'sağlıklı evler' konseptine uygun olarak geliştirilecek. Toplam 161 konutun yer alacağı projede 19'u bahçe ve 47'si teras konseptli villa da yer alacak. Teras I villa ve bahçe villa konsepti Nişantaşı bölgesinde ilk kez uygulanacak. 85 ila 760 metrekare arasında farklı yaşam seçenekleri sunulan projede, yüksek tavanlı, geniş ve ferah daire planları bulunuyor.

Dünyanın önde gelen markalarının yer aldığı Abdi ipekçi Caddesi'ne 650 metre, City's Alışveriş Merkezi'ne 300 metre mesafede bulunan proje, Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı arasında konumlanıyor.

NİŞANTAŞI’NDA TL İLE SATACAK YATIRIMA DEVAM

DAP Yapı, pandemiye rağmen yatırımlarına devam ediyor. Salgın döneminde önce Cekmeköy projesini satışa çıkaran Dap Yapı, şimdi de İstanbul Nişantaşı'ndaki yeni projesi olan 'Nişantaşı Koru'da hem inşaata hem de ön talep toplamaya başladı. Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Hiçbir dönemde kendi yatırım programımızdan sapmadığımız gibi bu süreçte de üretmeye planlarımız dahilinde devam ediyoruz" dedi.

1.7 MİLYARLIK PROJE

DAP Holding, Nişantaşı Teşvikiye'de yer alan eski üniversite kampusu olan arsayı Emlak Konut GYO'nun düzenlediği ihalede kazanmıştı. Holdinge ait Eltes-lstlife şirketleri yapılacak proje için 1 milyar 763 milyon 750 bin lira satış toplam geliri taahhüt ederken, arsa sahibi Emlak Konut'a düşen gelir ise 705 milyon 500 bin lira olmuştu. Ziya Yılmaz, bu taahhüdün çok daha üzerine çıkabileceklerini, proje değerinin artacağını söyledi.

YÜZDE 40 ALTINDA

Nişantaşı bölgesindeki konutların neredeyse tamamının döviz ile satıldığını belirten Ziya Yılmaz, "Biz dövizin ağırlıklı olduğu bu piyasada Türk Lirası ile satış yaparak, konut alıcısını hem kur riskinden koruyor hem doğru bir yatırım yaparak kazanç elde etmelerini sağlıyoruz. Nişantaşı ve civarında yer alan, son 10-15 yılda yapılan konutların piyasa değerlerini incelediğimizde, ön talep dönemi fiyatlarımızın bölgenin yüzde 40 altında olduğunu görüyoruz" diye konuştu.

  • BASINDA BİZ
  • 31.05.2021
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı