TR
HAZİRAN 2015

SAHİLİ SEÇTİ 1268 EV SATTI

HÜRRİYET / 18.06.2015 DAP Yapı Sahili Seçti 1268 Ev Sattı

DAP Yapı İstanbul Kartal'daki İstMarina .projesinde 1268 ev sattı. Şirket Kartal E-5'te ve Dragos'ta 400 milyon lira yatırımla 2 konut projesine daha hayata geçirecek.

Farklı mimarideki projeleriyle öne çıkan DAP Yapı, Kartal'a yatırıma devam ediyor. Sahil'deki 1463 konutluk İstMarina projesinde 1268 ev satan şirket, yeni projeler için de düğmeye bastı. Kartal'da E-5 üzerinde ve Dragos'ta 400 milyon lira yatırımla 2 proje inşa edeceklerini söyleyen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Dragos'ta adam görünümünde mimariye sahip olacak Adam Kule projemizde inşaat çalışmaları başladı. E-5 üzerindeki projede ise yılsonu ya da önümüzdeki yılın ilk ayında inşaat başlar" dedi.

İstMarina'daki evlere ise konut alıcısı ve yatırımcıların yoğun talep gösterdiğini belirten Yılmaz, projede konutun yanı sıra ofis, otel, hastane ve okulun yer alacağı dile getirdi. İçinde hızlı tren ve helikopter pisti olacak projede denizden ulaşımı isteyenler için deniz taksi iskelesi ve deniz uçağı pisti bulunacak.

Taksimde Sona Gelindi
Kartal Dragos'taki projeyi kendilerine ve Tekel'e ait arsa üzerinde inşa edeceklerini belirten Yılmaz," Rezidans, home-ofis ve sosyal yaşam alanlarından oluşacak ve bölgenin çehresini değiştirecek yeni projemiz Adam Kule bugüne kadar yaptığımız en orijinal tasarımlı bina olacak. Henüz tanıtımı yapılmadan ön talep döneminde yoğun bir ilgi ile karşılaştık. Ön satışlar devam ediyor" dedi. Taksim'de ise bal peteği şeklinde bir yapı inşa eden DAP Yapı, projede kaba inşaatı bitirme aşamasına geldi. 1 katı ofis diğer bölümleri konut olarak tasarlanan projenin yatırım değeri ise 250 milyon lira. Ziya Yılmaz ön talep toplanan projede satışlara eylül ayında başlayacaklarını dile getirdi.

2 Kat Değerlenecek
Kartal, Pendik ve Maltepe bölgesine yapılan yatırımların, bölgedeki gayrimenkul fiyatlarını da etkilediğini belirten Yılmaz, "Kartal'da, dönüşümün ve yeni yatırımların etkisiyle yenilenen siluet, beraberinde birçok avantaj sunuyor. Kartal-Maltepe hattında edinilen gayrimenkullerin değerleneceğini ve önümüzdeki 7-8 yıl içerisinde katlanarak artacağını öngörüyoruz. Şu anda fiyatlar, henüz Kartal'ın hak ettiği oranlarda değil. İlçeyi 3-5 basamak yükseğe çıkaracak tüm bu projelerin hayata geçmesiyle fiyatlar, sahil şeridi başta olmak üzere katlanarak artacak. Özellikle marinanın hayata geçmesiyle birlikte fiyatların en az ikiye katlanacağına hep birlikte şahit olacağız" dedi. Kartal'da, dünya ölçeğinde projeler üretildiğini söyleyen Yılmaz, bölgede nitelikli konut siteleri, otel yatırımları, hizmet ve kültür alanları, opera binası, marina, Adliye Sarayı ve sosyal alanlar yapıldığını ifade etti.

Belirsizlik Süreci Sona Ermeli
2015 Türkiye genel seçim sonuçlarının yarattığı belirsizlik ortamını değerlendiren Ziya Yılmaz, "Gayrimenkul sektörü istikrar ve güven istiyor. İnsanlar hayatlarında 1 ya da 2 defa konut yatırımı yapıyor. Alıcı böyle bir dönemde beklemek istiyor. Zaten yaz dönemi sektör için her zaman durgundur. Eylül ayına kadar sürecin netleşmesini bekliyoruz. Tüm şirketler yeni projelerini bundan sonra vitrine çıkarır" dedi.
 
  • BASINDA BİZ
  • 18.06.2015
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı