TR
KASIM 2012

SOSYAL YAŞAMA ÇOK YAKIN

POSTA / 19.11.2012

Dap Yapı'nın Anadolu yakasında hayata geçirdiği projeleri olan Tango ve Dalga Kule'nin dükkanları satışa çıktı. Böylece Anadolu Yakası'nın Maslak'ı olarak adlandırılan Maltepe'de yer alan projelerde ticari hayat başlıyor. Tango ve Dalga Kule'de yer alan dükkanlar yalnız projelerde yaşayanlara değil çevredeki adliye, üniversite ve hastane gibi oluşumlara da hizmet sunan butik çarşı konseptiyle çifte avantaj sunuyor.

Dap Yapı, konsept projelerinin altında geliştirdiği butik çarşılarını da satışa açıyor. Maltepe'de, E5'e sıfır noktasında konumlanan projelerin ulaşım ve lokasyon avantajı, ticari birimlerini de cazip hale getiriyor. Bağdat Caddesi'nin canlılığından pay alan lokasyon, yalnız projede yaşayanların değil çevrede bulunan Adalet Sarayı, üniversite ve hastanelerin yoğun ziyaretçi trafiğiyle de hareketleniyor.

Dans eden kadın ve erkek figüründen yola çıkılarak tasarlanan Tango Kule ile deniz dalgasından esinlenerek tasarlanan Dalga Kule'nin çarşıları sadece projelerde yaşayanların değil bölgenin günlük ihtiyaçlarını da karşılayacak şekilde yapılandırılıyor. Çarşının özellikle İstinaf Mahkemesi ve Maltepe Hastanesi'nin çalışanları ile ziyaretçilerinin uğrak yeri olacağı tahmin ediliyor.

Alışveriş merkezlerinin yorucu temposuna karışmadan, günlük ihtiyaçların seri ve ekonomik bir biçimde çözülebildiği butik çarşılarda yer alacak üniteler market, kuru temizleme, fast food, kuaför, kırtasiye ve ATM gibi çeşitlilik arz ediyor. Otel konseptinde üretilen Tango ve Dalga Kule'nin butik ve özel çarşısında yer alan ticari birimler 455 bin TL'den başlayan fiyatlarla ve Dap Yapı Finansmanı ile 50 aya kadar özel vade imkanıyla satışa çıkarılıyor.

Anadolu yakasının hızla değişen ve dönüşen yeni merkezi Maltepe'de sıra dışı mimarileriyle dikkat çeken Tango ve Dalga Kule, başta Arap ülkeleri olmak üzere pek çok Ortadoğulu ve Avrupalı yatırımcılar tarafından takip ediliyor. Cafe, restoran, Türk Hamamı, sauna, fitness, yoga ve plates salonu gibi sosyal donatılara sahip olan ve kurumsal yönetim sistemiyle işletilen projeler, Azeriler, Kazaklar, Körfez ve Arap ülkelerinin vatandaşlarından yoğun ilgi görüyor. Mütekabiliyet engelinin kalkmasıyla yabancı alıcı ve yatırımcıların artacağı düşünülüyor. Halen 4 projenin inşaatına ve satışlarına devam eden Dap Yapı, önümüzdeki süreçte hayata geçireceği projeler tamamlandığında 4000 ünite civarında üretim gerçekleştirerek Kartal Maltepe bölgesine toplam 15 kule kazandıracak.

  • BASINDA BİZ
  • 19.11.2012
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı