TR
KASIM 2013

TAKSİM'E BAL PETEĞİ GİBİ PROJE YAPACAK

POSTA / 03.11.2013

İstanbul'un gelişen bölgelerine odaklanan DAP Yapı bir yıl içinde 3 milyar liralık 7 yeni projenin temelini atacak. Şirket, Taksim'de de 150 milyon TL'lik rezidans projesi geliştirecek. DAP'ın ayrıca Kartal'daki hızlı tren ve marinalı karma projesi de önümüzdeki ay satışa sunulacak.

Bugüne kadar ağırlıklı olarak Kartal ve Kağıthane'de proje geliştiren DAP Yapı, Taksim'de yeni bir projeye başlayacak. Rixos Otel'in yanındaki 3 fabrika arsasını satın aldıklarını söyleyen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Taksim'de 20 bin metrekare inşaat üzerinde otel rezidans konseptiyle proje geliştireceğiz. 7 projemiz için 3 milyarlık yatırım yapacağız" dedi.

Dalga ve Burgu Tuttu

Dalga, burgu gibi farklı mimarideki projeleri ile dikkat çeken şirket bu anlayışını Taksim'deki yeni projesine de taşıyacak. Taksim'e simge bir bina yapacaklarını belirten Yılmaz, yatay kurgulanacak projenin bölgenin yerel mimarisine uygun olacağım ve bal peteği görünümünde bir bina planladıklarını dile getirdi.

Ağaoğlu'yla Ortak Proje

DAP Yapı, Ağaoğlu Şirketler Grubu ile Kartal'a karma bir proje de inşa edecek. Kartal'ın ikinci merkezi olarak adlandırılan projedeki konutlar önümüzdeki ay satışa sunulacak. Projede konutun yanında otel, ofis, alışverişe caddesi, mega yat marina, hızlı tren, özel okul ve hastane de olacak.

Bir yıldır proje üzerinde çalıştıklarını söyleyen Yılmaz, 1 milyar 335 milyon TL ile ihalesi alman projenin satış öncesi yoğun ilgi gördüğünü dile getirdi. Projede deniz uçağı ve deniz taksi gibi farklı hizmetler de bulunacak. DAP Yapı ayrıca Kartal E5 yolu üzerinde ve Maltepe'de de birer rezidans projesi hayata geçirecek.

Ofis Yatırımına Devam

DAP Yapı, ofis yatırımları için Kağıthane'de yola devam edecek. Bölgede Z Ofis ve Bumerang'dan sonra İ Ofis projesini hayata geçirdiklerini belirten Yılmaz, arsa alanlarını büyüttüklerini ve aynı bölgede 3 proje daha planladıklarını ifade etti.

Kağıthane ve çevresindeki ofislerin metrekare satış rakamlarının ortalama 5 bin dolar olduğunu belirten Yılmaz, "Biz arsalarımızı ucuza mal ettiğimiz için bu avantajı müşteriye yansıtıyoruz ve metrekaresi 5 bin TL'den satış yapıyoruz" dedi.

Yatırımcı Kazanıyor

Kartal'da, Dragos Royal Towers, Dap Royal Center, Dap Burgu, Dap Dalga, Dap Tango, Dap Vazo projelerini inşa eden DAP Yapı, bu projelerin yatırım amaçlı konut alanlar için avantajlı olduğunu ifade etti.

Dileyen daire sahiplerine kiralama hizmeti verdiklerini söyleyen Yılmaz, "Otelcilik şirketi Rotana bu anlamda destek sağlıyor. Oturmadığınız dönemde kiraya verdiğiniz konutlar en uzun 144 ayda kendini amorti ediyor. Oysa İstanbul'da alınan ve kiraya verilen bir konutun ortalama amorti süresi 400 ay. Bu anlamda yatırımcıya önemli bir fırsat sunuyoruz. Konutlar ve ofislere ödenen bedel 6-12 yılda yatırımcısına dönüyor" dedi.

Kartal Değerleniyor

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Kartal'ı İstanbul'un çok değerlenen bölgesi olarak görüyor. 5-6 yıl içinde bu bölgedeki emlak yatırımlarının Maslak Zincirlikuyu hattını geçeceğini belirten Yılmaz, "Kartal'da kentsel dönüşüm alanında 50 bin konut yapılacak, Bölgeye 200 bin nüfus ek nüfus gelecek" dedi. Kartal'ın sahil şeridi ile önemli bir avantaja sahip olduğunu belirten Yılmaz, Adliye Sarayı ve metro projelerinin Kartal gelişimini desteklediğine dikkat çekti.

  • BASINDA BİZ
  • 03.11.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı