TR
AĞUSTOS 2017

TALEP REKORUNU İZMİR’DE KIRACAĞIZ

MİLLİYET / 16.08.2017

İzmir’deki ilk projelerinin çalışmalarına başladıklarını açıklayan DAP Holding Başkanı Ziya Yılmaz, İstanbul-İzmir Otoyolu projesiyle İzmir’in değerinin İstanbul ile yarışacağını söyledi.

DAP Yapı, İzmir’de hayata geçireceği projesinin detaylarını açıkladı. Buna göre 400 milyon lira yatırım değeri olacak projede, 700’ün üzerinde konut yer alacak. Bornova ve Konak arasında yapılacak proje, 30’ar katlı iki blok halinde yükselecek. DAP Yapı’nın İzmir’de kalıcı olacağını belirten DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, İzmir’in ’kültürüne’ uygun, yerel mimari öğelerini taşıyan bir proje inşa edeceklerini söyledi. Bu konuda araştırmalar yaptıklarını anlatan Yılmaz, İzmir’in özellikle İstanbul-İzmir Otoyolu projesiyle geleceğin yatırımda en çok kazandıran şehirlerinden olacağını dile getirdi. Ziya Yılmaz, talep toplamaya başladıklarını anlatarak, 13 bin 500 talep aldıklarını vurguladı. Yılmaz, “Belki de tarihimizin talep rekorunu İzmir’de kıracağız” ifadelerini kullandı. Projenin denize yürüme mesafesinde olacağını kaydeden Yılmaz, arsayı ise hasılat paylaşımı modeliyle aldıklarını açıkladı.

Kaderi Değişecek
Otoyol projesi ile İstanbul-İzmir arası mesafenin yaklaşık 3.5 saate kadar düşeceğini hatırlatan Yılmaz, İstanbul, Yalova, Bursa, Manisa gibi pek çok şehirde yaşayanların da yatırım için ilk tercihinin İzmir olacağını ifade etti. Ziya Yılmaz, “Otoyol projesi İzmir’in kaderini değiştirecek. 4.5 milyon nüfusu, yılda 700 bin ile 1 milyon turisti, sanayi büyüklüğü, deniz ve ulaşım avantajlarıyla İzmir, konut anlamında büyük bir potansiyel barındırıyor. Bu anlamda bakir bir bölge” dedi.

İstanbul’u Geçer
İzmir’e 5 ve 10 yıllık iki öngörüyle baktığını kaydeden Yılmaz, “5 yıl içinde inanılmaz yatırımlar alan çok gelişmiş bir bölge olacak. 2-2.5 yılda ise iyi projelerde metrekare fiyatı 10 bin liranın altında bulunmaz. 10 yıl sonra ise İstanbul’un bile önüne geçecek duruma gelir. Geçen yıl İstanbul’dan İzmir’e 24 bin kişi göç etmiş. Herkesin hayali İzmir ve çevresinde yaşamak” ifadelerini kullandı.

Kötü yapılaşmalardan belediyelerin, bakanlıkların, firmaların dersler çıkardığını belirten Yılmaz, İzmir’deki kötü yapılaşmanın yerini çok önemli projelerin alacağını dile getirdi.

AVM’nin Açılışı Yılın Sonunda
Kartal’da emlak Konut GYO arazisinde yükselen İstMarina projesinde ise AVM bölümünün yıl sonunda açılacağı bilgisini veren Ziya Yılmaz, 160 büyük firmanın mağazası olacağını anlattı. Yılmaz, projede yol ve kavşakları için de 45 milyon lira yatırım yaptıklarını belirterek, konut bölümünde ise bayramdan sonra teslimlere başlayacaklarını kaydetti. Pendik projesinde de çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Yılmaz, “220 dönümde 3 bin 500 konut, 400-500 ofis, 2 otel, özel Hastane, özel ve devlet okulları ve cami olan bir proje hayata geçireceğiz” dedi.

  • BASINDA BİZ
  • 16.08.2017
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı