TR
HAZİRAN 2014

TARİHİ GERİ SAYIM

TAKVİM / 12.06.2014 DAP Yapı’nın projeleri teslim için gün sayıyor. DAP Yapı Başkanı Ziya Yılmaz, tarih boyunca değerini koruyacak yaşam alanlarına imza attıklarını söyledi. İstanbul Kartal-Maltepe'de yükselen Dalga Kule, Tango Kule, Burgu Kule ve Çağlayan’daki Z Ofis'in teslim tarihleri yaklaştı. DAP Yapı'nın mimari özellikleri ve estetik boyutları ile dikkat çeken Burgu Kule, Dalga Kule, Tango Kule ve Z Ofis bu yıl, Vazo Kule ise 2015'in ilk çeyreğinde sahiplerine teslim edilecek.

DAP Yapı Başkanı Ziya Yılmaz, "Geleceğin binalarını inşa ediyoruz" diyerek, orjinal tasarımlarıyla dikkat çeken, farklı mimarileriyle öne çıkan, şehre katma değer sağlayan projelerinin üstün nitelikleriyle sektöre yön verdiğini söyledi. Yılmaz, "Binalarımız 50 ila 100 yıl sonra bile değerinden bir şey kaybetmeyecek. Projelerimizin uzun tarihler boyunca değerini koruyacağım umuyoruz" dedi. Tablo gibi duran projelerinin kalitesiyle ve üstün inşaat özellikleriyle öne çıktığını belirten Yılmaz, "Ürettiğimiz konuttan daima söz verdiğimiz tarihte teslim ettik" diye konuştu.

Eserleri
Vazo Kule: Hitit vazosundan yola çıkılarak tasarlandı. M.Ö. 1600 yılından izler taşıyor. Projede 289 adet rezidans, 99 adet home office bulunuyor.

Tango Kule: İlhamını Arjantin tango dansçılarının zarif figürlerinden alan proje, estetik yapısı ile dikkat çekiyor.

Burgu Kule: 60 metre yükseklikteki bina, 108 derece eğim yapıyor. Proje, mimaride örnek kabul ediliyor.

Dalga Kule
Projede 369 daire ve 1 15 adet ticari birim yer alıyor. Dalga Kule, dalgalardan esinlenilen özgün mimarisiyle olduğu kadar iç mimarisiyle de dikkat çekiyor. Uluslararası platformda 5 bin 441 projeyle yarışan Dalga Kule, 25 Eylül'de European Property Avvards'da 'Yüksek Yapılar' kategorisinde birincilik ödülü kazandı.
 
  • BASINDA BİZ
  • 12.06.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı