TR
MART 2018

TOP OYNADIĞI ARSAYA 1.1 MİLYAR TL VERDİ

MİLLİYET / 30.03.2018

DAP Yapı, Marmara Üniversitesi’nin Nişantaşı arazisinin ardından, Taşdelen ihalesini de kazandı. DAP Yapı Başkanı Ziya Yılmaz, “Çocukluğum bu arazi üzerinde geçmişti” dedi.

Emlak Konut GYO’nun ihaleye çıkardığı İstanbul Çekmeköy Taşdelen ihalesini DAP Yapı kazandı. DAP Yapı iştiraki Eltes İnşaat ile katıldığı ihalede bölgenin en büyük arazilerinden birine 1 milyar 111 milyon 100 bin lira teklif sundu. Şirket, arsa satışı karşılığı idare payı olarak ise yüzde 32’ye denk gelen 355 milyon 552 bin lira önerdi.

Çekmeköy Taşdelen arsası 155 bin 56 metrekare, emsale esas inşaat alanı ise 87 bin 509 metrekare olarak belirlendi. Bu arsa üzerinde konut, dükkan, eğitim tesisi, sosyal ve kültürel tesis ile park alanları inşa edilebilecek.

DAP Yapı, 15 Mart’ta ikinci oturumu yapılan İstanbul Nişantaşı’ndaki Marmara Üniversitesi arazi ihalesinin de kazananı olmuştu. DAP Yapı, iştiraki Eltes İnşaat ile katıldığı ihalede 26 dönümle Nişantaşı’nın en büyük arazisine 1.7 milyar lira teklif sunarken, arsa satışı karşılığı 705 milyon liraya denk gelen yüzde 40 şirket payı önermişti. Böylece DAP Yapı, 1 hafta içinde 3 milyar liraya yaklaşan değerle 2 ayrı ihaleyi almış oldu.

Taşdelen’de Büyüdü
DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, iki arazinin de bulundukları bölgelerin merkezinde olduklarını anlatırken, Taşdelen’in kendisi için ayrıca önem taşıdığını söyledi. ‘Taşdelen’de büyüdüm’ diyen Yılmaz, arazinin hikayesini ise şöyle anlattı:

“Bu arazinin benim için ayrı bir kıymeti vardı. Bu arazi üzerinde büyüdüm de diyebilirim. O zamanlar Taşdelen’de 152 ev vardı. Bu arazi üzerinde top oynardık. Şoförlüğümü de bu arazi üzerinde öğrendim. Askeriye var, askerler de orada şoförlük için çalışırdı. Anadolu yakasının da, benim de kıymetlim. Orman içinde. Ulaşımı çok kolay bir alan.”

Ekonomiye Güven Tam
Bu yılı arazi geliştirme ve teslim yılı ilan ettiklerini hatırlatan Ziya Yılmaz, 2-2.5 yılda 4 bin 600 ofis ve konut teslim ettiklerini söyledi. Yılmaz, bu dönemde Türkiye’de yatırım yapmanın önemine dikkat çekerken, “Ülke ekonomisine, birlik beraberliğe, her şeyin çok daha iyi olacağına güvenimiz tam. Herkes de böyle bir dönemde yatırım yapmalı. Bu dönemde işadamları olarak daha çok güven vermeliyiz” ifadelerini kullandı.

İş geliştireceği arazilerin ya denize, ya ormana yakınlığına dikkat ettiğini anlatan Yılmaz, bu bölgenin de orman içinde aynı zamanda şehre yakın bir yaşam sunduğunu dile getirdi.

Konak Yapacak
Alan üzerinde tamamen oturuma yönelik bir proje geliştireceğini vurgulayan Yılmaz, “Konak tarzı, alçak katlı bir proje olabilir. Herkesin bir ömür boyu yaşamak isteyeceği gibi. Ulaşım seçenekleriyle de şehrin içinde bir proje olacak” diye konuştu.

  • BASINDA BİZ
  • 30.03.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı