TR
MAYIS 2018

ÜLKEMİZE GÜVENİMİZ TAM

HÜRRİYET / 18.05.2018

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ziya Yılmaz, Türkiye gayrimenkul sektörünün mevcut siyasi ve ekonomik konjonktürde istikrarın sağlanmasıyla atılımlar gerçekleştirerek büyümeye katkıda bulunduğunu söyledi. Bu süreçte gerek Türk, gerekse yabancı yatırımcılar için birçok yasal düzenlemeye imza atıldığını belirten Yılmaz," KDV oranlan ve dönemsel kampanyalarla kendi vatandaşlarımızın ev sahibi olmasına imkân tanınırken, yabancılara da Türkiye'de yaşamın kapıları açılır hale geldi. Tüm bu çabalar sonucunda geçtiğimiz yıl 1.4 milyonluk konut satışı ile rekor kırıldı" dedi.

2 İhale Aldı
DAP Holding olarak kuruldukları günden bu yana konut, ofis ve alışveriş merkezi gibi farklı konseptlerde onlarca projeye imza attıklarım belirten Ziya Yılmaz, "İstanbul'un yeni yeni gelişen ve ilgi odağı olan Kâğıthane ilçesinde DAP Vadisi'ni kurduktan soma Maltepe ve Kartal'ı Anadolu yakasının Maslak'ı haline getirdik. Bu çerçevede yurtdışında 50'ye yalan ödül alarak ülkemizin tamamına da katkı sağladık. Bugün için yaşamın başladığı Adam Kule, Taksim Petek ve İstMarina projelerinin yanı sıra inşası devam eden Validebağ Konaklan ve Teras Kule projeleriyle yeni yaşamların başlangıç noktası oluyoruz, İstanbul ile yetinmiyoruz, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının İzmir'de bir evi olması hayalinden yola çıkarak DAP İzmir projemizle İzmir'e de yatırım yaptık. Diğer tarafta Emlak Konut tarafından ihaleleri gerçekleştirilen Nişantaşı Teşvikiye Arazisi İhalesi'ni 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle ve Çekmeköy Arazisi İhalesi'ni de 1 milyar 111 milyon 100 bin TL bedelle kazanarak güçlü finansman yapımızla ülkemize olan güvenimizi bir kez daha göstermiş olduk. Ülkemizin geleceğine güvenimiz tam" diye konuştu.

1.1 Milyar Ciro
Son iki yılda 3 bin civarında konutun teslimini gerçekleştirdiklerini dile getiren Yılmaz, 2017 yılını 1 milyar 100 milyon TL ciro ile kapattıklarını kaydetti. Yılmaz," Sahip olduğumuz güçlü finansal yapı ve vizyoner mimari anlayışımızla bulunduğumuz bölgelerde bundan 30-40 yıl sonrasının yapılarını inşa ediyoruz. DAP Holding olarak faliyetlerimizi gelecek yıllarda aynı vizyon ile devam ettireceğiz. Bu yolda her geçen yıl güçlenen ve büyüyen ülkemizin yöneticileri, ihtiyaç duyulan adımları atarak hem sektörün gelişmesine hem de ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacaklardır. Türkiye'yi geleceğe taşımak adına hem kamu kurumlan hem de sektör oyuncıları olarak taşın altına elimizi koymalı ve üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz" diye konuştu.

  • BASINDA BİZ
  • 18.05.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı