TR
MAYIS 2013

UYGUN FİYAT İÇİN SON FIRSATLAR

POSTA / 16.05.2013

Fiyatlar Yükselir

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, inşaat süreci dahilinde fiyatlarda değişiklik olduğunu belirterek, "Projeler prim yapıyor, çeşitli ekonomik etkenler devreye giriyor ve rakamlar yükseğe taşmıyor. Dolayısıyla konut edinmek isteyenlerin, önceden beğendikleri markalı konut üreticilerini dikkatlice takip etmeleri ve sahip olmak istedikleri konuta henüz tanıtım aşamasındayken talip olmaları daha kazançlı bir yöntem" diyor.

Konut fiyatlarının, ekonomik koşullar paralelinde pek çok değişkene bağlı olarak belirlendiğini belirten Yılmaz, şunları söyledi: "Örneğin, inşaat malzemelerine gelen zamlar yüzünden maliyetlerde belli bir artış yaşıyoruz. Demire ve çimentoya yapılan zamları ya da arsa fiyatlarındaki yükselişleri sineye çekip alıcıya yansıtmamaya çalışıyoruz. Yeni projelerimizi piyasaya sunarken mümkün olan en uygun rakamlarla lanse etmeye çaba gösteriyoruz. Lansman süreci bu anlamda bir fırsat gibi görülebilir. İlerleyen süreçte talebin yoğunlaşmasıyla fiyatların yükselmesi kaçınılmazdır."

12 Yılda Amorti Edecek

Kartal-Maltepe bölgesinde projeler üreterek ilçeyi 3-5 basamak yükseğe çıkaracaklarını ifade eden Ziya Yılmaz, "Bu bölgede otel konseptini başlatarak, Dalga, Burgu, Tango Kulelerinin ardından yeni projemiz Vazo Kule'nin de işletmesini Rotana'ya verdik. Kuleler, rezidans sahiplerine dilerlerse yerlerini kiralamak suretiyle ekstra kazanç sağlayacak. Yatırımın 8 ile 12 yılda kendini amorti etmesine imkân tanıyacak" diye konuştu.

  • BASINDA BİZ
  • 16.05.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı