TR
ŞUBAT 2017

VALİDEBAĞ’A 880 MİLYONLUK HESAPLI PROJE

HABERTÜRK / 18.02.2017 DAP Yapı, Emlak Konut GYO işbirliği ile hayata geçirdiği 880 milyon TL değerindeki Validebağ Konakları projesinde ön talep topluyor. DAP Holding Başkanı Ziya Yılmaz, "Bölgede metrekare fiyatları 18 bin TL’den başlarken, biz 9 bin TL’den başlayan fiyatlarla ön talep topluyoruz. Projemizden şu anda konut alanlar yüzde 50 daha avantajlı" dedi.

DAP Yapı, Eylül 2015’te ihalesini kazandığı, Validebağ Konakları projesinde ön talep toplamaya başladı. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) işbirliği ile hayata geçen proje 880 milyon TL değere sahip. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Emlak Konut GYO, bankalar ve DAP Yapı olarak proje için özel koşullar oluşturduklarını belirterek, ön talep sürecinde satışa çıktıkları rakamı yarı yarıya düşürdüklerini ifade etti. Bölgede yer alan projelerin metrekare birim fiyatlarının 18 bin ile 25 bin arasında oluğunu kaydeden Ziya Yılmaz, "Validebağ Konakları’nda 9 bin TL’den başlayan fiyatlarla ön talep topluyoruz. Projemizden şu anda konut alanlar yüzde 100 kazanacak" dedi.

Yılmaz, projenin ayrıca Emlak Konut’un 1 Şubat’ta başlattığı kampanyaya dahil olduğunu belirterek, Validebağ Konakları’nda yüzde 5 peşinat 240 ay 0.79 vade farkı ile konut sahibi olma imkanı verildiğini dile getirdi.

598 Bin TL’den Başlıyor
Validebağ Konakları
projesi 5 katlı, 11 bloktan oluşacak. 368 konut ve ticari birimlerin yer alacağı projede stüdyodan 6 + 1’e kadar daire seçenekleri bulunuyor. Büyüklükleri 57 ile 513 metrekare arasında değişen daireler, 598 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Projede yer alan en pahalı daire ise 6 milyon 353 bin TL değerinde. Büyüklükleri 46 metrekareden başlayan ticari alanların satış fiyatı ise 599 bin TL’den başlıyor.

Ziya Yılmaz, son dönemde hükümetin konut alımını kolaylaştırmak için KDV indirimi, damga vergisinin kaldırılması, konut kredi faiz oranlarının gerilemesi gibi önemli adımlar attığını belirterek, projede eylül ayma kadar KDV oranının yüzde 8 olarak uygulanacağını kaydetti.

Çadırda Ön Talep Alıyor
Validebağ Konakları 
projesi için ön talep toplamaya önümüzdeki aylarda başlamayı planladıklarını belirten Yılmaz, "Gelen yoğun talepten dolayı, satış ofisinin inşaatı devam ederken, 600 metrekarelik çadır kurup talep toplamaya başladık" dedi.

3 Milyar TL’lik Ciroya Ulaşacağız
DAP Yapı’nın İstanbul Kartal’da hayata geçirdiği İstMarina projesi hakkında bilgi veren Ziya Yılmaz, projede şu ana kadar bin 494 konutun satıldığını söyledi. Projeye başlarken 1 milyar 333 milyon TL ro hedeflediklerini belirten Yılmaz, "İstMarina’da 50 konut ve 58 ofis kaldı. Bununla beraber AVM’nin ve projede yer alan okulun da satışını yapmadık. Şu ana kadar 1 milyar 216 milyon TL gelir elde ettik. Elimizdeki birimlerin satışını yapınca ciromuz 3 milyar TL’yi bulacak, ihale bedelinin 3 katını elde edeceğiz" diye konuştu.

Projede teslimlerin temmuzda başlayacağını kaydeden Yılmaz, tüm projenin yıl sonuna kadar teslim edileceğini söyledi, İstMarina’da konut sahibi olanların şu ana kadar yüzde 300 kazandığını aktaran Ziya Yılmaz, "4 bin 300 TL’den satışa çıkmıştık. Şu anda fiyatlar 12 bin 800 TL mertebesine ulaştı. O zaman alanlar yüzde 300 kazandı. Bundan sonra, 1 kat daha prim yapma potansiyeli var" dedi.

  • BASINDA BİZ
  • 18.02.2017
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı