TR
ŞUBAT 2013

VARLIĞIMIZIN TEMEL AMACI KALICI ESERLER ÜRETMEK

POSTA / 24.02.2013

Trabzon'un tanınmış işadamlarından, Türkiye'nin pek çok yerinde orijinal mimari tasarımlarıyla dikkat çeken DAP Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, DAP Yapı'nın vizyonunu ve inşaat sektörüne yaklaşımını anlattı.

Doğru Alanda Projeler

Karadenizliyim ama sanılanın aksine babadan kalma bir işi devralmadım. Babam taş ocağı işletmeciliği yapıyordu, bu nedenle zaten inşaat sektörünün içindeydim. Hedeflerimi daima büyük tuttum. DAP Yapı adıyla bizzat tarafımca geliştirilen ve 90'lı yıllardan itibaren her biri yapısal ilginçlikleriyle anılan konut projeleri ürettim.

DAP Yapı'nın açılımı: Doğru Alanda Projeler. Sözlük anlamı temiz ve şık demek. Ayrıca Trabzon'da da bir dağ ismi. Ancak bu adı dağdan esinlenerek seçmedik. Her ismi marka yapamıyorsunuz. Özellikle dünya markası yapmak istiyorsanız çok daha profesyonel bakmak gerekiyor.

İnşaat sektörü dışarıdan göründüğü gibi değil; gerçekten çok zor bir sektör. Profesyonellik elbette çok önemli, ancak inşaat sektöründe mümkün olduğu kadar çekirdekten yetişilmesi gerekiyor. Dolayısıyla biraz da patronun bakış açısı ve vizyonuyla ilerleyen bir alan. Ayrıca bu kadar rekabet olduğu bir yerde işin yapımından lansmanına kadar olan tüm basamakları çok önemli. Mümkün olduğu kadar bilgili ve donanımlı arkadaşlarla çalışmayı seçiyoruz. Zihnimdeki projeyi aktarırken beni doğru anlayan, ortak bir dil yakalayabildiğim mimarlarla çalışmayı tercih ederim. Şu anda sadece Türkiye'nin değil dünyanın da gözbebeği olan bir şehirde, İstanbul'da projeler üretiyoruz. Bu şehirde gerçekleşen üretimler ülkenin vizyonunu yansıtıyor ve dolayısıyla kendimizi daha iyi ifade edebiliyoruz.

Anadolu Yakası'nın Maslak'ı

İstanbul'da Kartal-Maltepe bölgesinde hayata geçirdiğimiz kuleler için görenler durup inceleyecek, hatta dönüp bir daha bakacak demiştik. Gerçekten de öyle oldu. Anadolu Yakası'nda tarif unsuru olarak kullanılan yelken, burgu, dalga şeklindeki kuleler (Dragos Royal Towers, Dap Royal Center, Dap Burgu, Dap Dalga, Dap Tango), Kartal Maltepe sahilini Anadolu Yakası'nın Maslak'ı haline getirdi.

Ziya Yılmaz Kimdir?

1.Mayıs.1974 Trabzon doğumlu. Askerliğini Denizli'de yaptı. Ortaokul, lise yıllarından itibaren inşaat sektöründe faaliyet gösteren Yılmaz, aldığı halkla ilişkiler eğitiminin ardından DAP Yapı markasıyla binlerce konut üretti. Yaklaşık 17 yıllık bir geçmişe sahip olan şirket, kendi vizyonuyla hayata geçirdiği orijinal mimari tasarımlarıyla ünlü. İNDER ve KONUTDER'in kurucu yöneticilerinden olan Ziya Yılmaz aynı zamanda Trabzonlu İşadamları Derneği'nin Yönetim Kurulu Üyesi. Yaşamdaki hobilerini işiyle özdeşleştiren Yılmaz evli ve 3 çocuk babası. Hobileri deniz üstünde olmak, balık tutmak En sevdiği yemek karalahana dolması İşkolik. 78 saat uyuyor, onun dışında haftanın 7 günü çalışıyor.

  • BASINDA BİZ
  • 24.02.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı