TR
MART 2017

YARI FİYATINA LÜKS KONAKTA TALEP REKORU

MİLLİYET / 01.03.2017 DAP Yapı, geçen hafta ön talep toplamaya başladığı Validebağ Konakları projesinin yoğun ilgi gördüğünü açıkladı.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 9 günde toplam 21 bin 500 kişiyle görüştüklerini belirterek, talep rekoru kırdıklarını söyledi. Yılmaz, “Geçtiğimiz hafta, metrekaresini 20-25 bin liraya satabilecekken, 9-10 bin liradan başlattığımız satış fiyatlarıyla ön talep toplamaya başladık. Müşterilerimiz de yüzde 50 fiyat avantajına yoğun ilgi gösterdi. 21 bin 500 kişinin 8 bini satış ofisimizi ziyaret etti. Her daireye 100 talep geldi” diye konuştu.

Ziya Yılmaz, son dönemde hükümetin konut alımını kolaylaştırmak için KDV indirim, damga vergisinin kaldırılması, konut kredi faiz oranlarının gerilemesi gibi önemli adımlar attığını belirterek, projede eylül ayına kadar KDV oranın yüzde 8 olarak uygulanacağını kaydetti. Yılmaz, Ekim ayında KDV oranın yüzde 18’e çıkacağını hatırlatarak, “Projeden konut alanlar şu anda sadece KDV’den yüzde 10 daha avantajlı” dedi. Yılmaz, projenin DAP Yapı ile emlak Konut GYO’nun fedakarlığıyla ekonomiye katkı sunmak ve sektörü harekete geçirmek için 7 ay önce satışa çıktığını hatırlattı.

Yılmaz, Emlak Konut GYO işbirliğiyle hayata geçen projeden yaklaşık 1.1 milyar TL ciro beklediklerini kaydetti. Altunizade Validebağ Korusuna ve Hababam Sınıfı Müzesine komşu konumda yer alan Validebağ Konakları projesinin mimarisi hakkında bilgi veren Ziya Yılmaz, proje mimarisinin Hababam Sınıfı binasının modernize edilmiş hali olacağını söyledi.

  • BASINDA BİZ
  • 01.03.2017
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı