TR
NİSAN 2018

YATIRIMCIYA FIRSAT

GÜNEŞ / 22.04.2018

Konut üreticilerinin yeni adresi İzmir, uluslararası üne kavuştu. Dünyada konut fiyatlarının yıllık bazda en çok arttığı il Berlin'den sonra İzmir oldu.

İzmir ile İstanbul arası karayolu ulaşımını 9 saatten 3-3.5 saate indirmesi hedeflenen İzmir-İstanbul Otoyolu projesi ile kentsel dönüşüm hamlesi şehirdeki gayrimenkul yatırımlarının artmasını sağladı. İzmirli gayrimenkul firmalarının yanı sıra DAP Yapı, Teknik Yapı, İş GYO, Türkerler gibi birçok firma da yatırım için İzmir'i seçti.

Yüzde 18.5'lik Artış
Dünyanın en önemli gayrimenkul danışmanlık firmaları arasında gösterilen İngiltere merkezli Knight Frank'in son raporu da bu ilginin nedenini özetler nitelikte. Dünyadaki 150 şehirdeki fiyat hareketlerini inceleyen Knight Frank, "Global Residential Cities Index" isimli raporuyla, dünyada konut fiyatlarının en çok arttığı şehirleri açıkladı. Gayrimenkul şirketlerinin gözdesi konumundaki İzmir de bu listede ikinci sırada yer alarak, 2017 yılında dünyada konut fiyatlarının en çok arttığı ikinci şehir unvanının sahibi oldu. Rapora göre İzmir'de konut fiyatları bir yılda yüzde 18.5 arttı.

Almanya'dan 4 Şehir
Listenin ilk 10 sırasında Alman şehirlerinin ağırlığı göze çarparken, birinci sırada yüzde 20.5'lik primle Berlin yer aldı. İkinci sıradaki İzmir'in ardından üçüncü ise İzlanda'nın başkenti Reykjavik oldu. Bu şehirleri sırasıyla; Vancouver, Budapeşte, Hong Kong, Hamburg, Münih, Rotterdam ve Frankfurt izledi.

2.300 Tl Taksitle DAP İzmir'den Ev Sahibi Yapıyor
Gayrimenkul sektörünün öncü markalarından DAP Yapı, cazip fırsatlarla İzmir'de lüks yaşam imkânı sunuyor.

DAP İzmir Projesi'ne özel hazırlanan kampanya kapsamında 14 bin 950 TL'den başlayan peşinat ve ayda 2.300 TL taksit fırsatıyla ayrıcalıklı bir yaşamın kapıları aralanıyor. DAP İzmir'den ev sahibi olmak isteyenlere ayrıca "50 ay, 0 (sıfır) faiz" kolaylığı sağlanırken "topraktan senetle satış" fırsatından faydalananlara "1 yıl boyunca kira garantisi" veriliyor.

En Değerlisi Olacak
DAP İzmir'e dair cazip fırsatlar içeren kampanyayı değerlendiren DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ziya Yılmaz, şunları söyledi: "DAP İzmir ile İzmir'in güzelliğine yakışır, geniş daireler ve balkonlarıyla huzurlu bir yaşam vaat ediyoruz. DAP Yapı olarak İstanbul'da olduğu üzere İzmir'de de örnek gösterilecek bir projeye imza atacağız. Projenin yükseleceği bölge, yakın gelecekte İzmir'in en değerli bölgesi haline gelecek ve yüksek prim yapacak."

  • BASINDA BİZ
  • 22.04.2018
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı