TR
HAZİRAN 2020

YAVUZ KARAMAN

TAKVİM / 05.06.2020

ÇEKMEKÖY ÖRNEK BİR PROJE OLACAK

İstanbul Çekmeköy'de bahçeli ve teraslı konsepte sahip yeni projesi için gaza basan Dap Yapı, projeyi şekillendirirken özel bir kurul oluşturdu. Evden çalışanlar da unutulmadı.

BİNA YÜKSEKLİĞİ 5 KAT

■ZİYA Yılmaz, projede binaların zemin+5 kat olacağını anlatarak, "Ortadaki bölümü orman olarak koruyalım, sakinlere açalım istedik. Bahçeli evleri artırdık. Daire sayısının yüzde 20'sini villa bahçe konseptiyle tasarladık. Tüm daireleri balkonlu, evlerin yüzde 20'sini de teraslı kurguladık" dedi.

EVDE ÇALIŞANA YARIM ODA

■ SALGINLA birlikte geçilen evden çalışma konusuna da değinen Yılmaz, şunları söyledi: "Uzmanlar diyor ki, evde çalışma odanız olsun. Bu yüzden çalışma odalarını unutmadık. Bazı evlere yarım odalar şeklinde bölümler ekledik."

COVtD-19'UN gayrimenkul beklentilerinde önemli değişiklikler yarattığını söyleyen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Artık yaşam alanlarımız yemek yiyip uyumaktan, televizyon izleyip çocuklarımızla oynamaktan çok daha fazlası. Bana göre yüksek kattı bina devri kapandı. Bu sadece Türkiye için değil, tüm dünya için geçerli" dedi.

ÖZEL KURUL * 

Ziya Yılmaz, İstanbul Çekmeköy'deki yeni projelerine ön talep sayısının 60 bine ulaştığını söyledi. Projeyi şekillendirirken değişen dinamikleri dikkate aldıklarını belirten Yılmaz, şöyle konuştu: "Bu süreç hepimize bahçesiz, balkonsuz ya da terassız ev olamayacağını gösterdi. Sağlık kriterleri konusunda ciddi çalışma yaptık. Hekimlerden oluşan bir 'Sağlık Kurulu' oluşturduk. Çekmeköy projemizi de bu kurulun önerileri etrafında şekillendirdik. Pandemi sonrası gayrimenkul anlayışının dünyadaki en önemli örneklerinden birini Çekmeköy'de göreceksiniz."

 

  • BASINDA BİZ
  • 05.06.2020
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı