TR
EYLÜL 2020

YAVUZ KARAMAN - ORMANKÖY ÇARŞI İÇİN TALEP TOPLAMA SÜRECİ BAŞLADI.

TAKVİM / 30.09.2020

Ormanköy Çarşı için talep toplama süreci başladı. 

DAP Yapı tarafından İstanbul Çekmeköy’de hayata geçirilen A Ormanköy projesinde, mağaza ve dükkanların yer aldığı ticari üniteler için ön talep başladı.

ORMAN İÇİNDE SPOR KEYFİ

DOĞAL yaşamın artık eskisinden daha önemli bir hal aldığını söyleyen Ziya Yılmaz, şunları aktardı: "Ormanköy yaşam vadisinde, yaklaşık 60 bin metrekareyi kapsayan doğal koru alam; devasa bir gölet ve içerisinde yer alan binlerce su bitkisi, ceylanlar için koru, atlar için özel padok, alabalık gölü, açık hava sinema ve konser yeri, 3 bin metrekareye yaklaşan etkinlik alam ve yarı olimpik havuz da yer alıyor."

İSTEYENE BAHÇE VİLLA İSLEYENE TERAS LOFT

 ■BAHÇELİ, teraslı ve büyük balkonlu alternatiflerin bulunduğu Ormanköy'de, 'Villa Bahçe' denilen özel üniteler tasarlandı. 'Bahçe Villaların özel bahçelerinde, organik sebze-meyveler yetiştirmek mümkün. Bunun yanında 2.5+1 ve 3.5+1 dairelerin uçtan uca camlarıyla panoramik orman manzarası sunan ekstra odalarım dilerseniz çalışma, dilerseniz hobi odası olarak kullanabiliyorsunuz. 'Teras Loft' adı verilen ve 80 metrekareye kadar teras alam olan ünitelerde, tavam kaplayan pencerelerle güneşe doyabiliyorsunuz.

SAĞLIKLI EV KRİTERLERİ

DAP Yapı bünyesinde, doktorlardan oluşan özel bir 'Sağlık Kurulu' oluşturduklarını söyleyen Ziya Yılmaz, Ormanköy'de hayata geçirdikleri 'sağlıklı ev kriterleri'ni şöyle sıraladı: "Birincisi her binada elbette asansör olacak. Fakat asansöre ihtiyaç duymadan çıkılabilecek yükseklikteki eve sağlıklı ev diyoruz. İkincisi ise bahçe konusu. Sağlıklı evler bahçe yoksa teras, teras da veremiyorsanız kesinlikle geniş balkona sahip olacak. Üçüncüsü orman, dördüncüsü havalandırma sistemi, beşincisi deprem yönetmeliği..."

İSTANBUL Çekmeköy'de  Dap Yapı tarafından hayata geçirilen Ormanköy projesinde, mağaza ve dükkanların yer aldığı ticari üniteler için ön talep toplama süreci başladı. Özellikle geniş ailelerin ve oturmaya yönelik taleplerin yoğun olduğu, 'sağlıklı ev' konseptiyle ormanın içerisinde hayata geçirilen projenin, ticari üniteleri ön talep avantajıyla yatırımcılara sunuluyor. Ticari etki alam olarak 2 milyon insana hitap eden Alemdağ Caddesi'nin en değerli bölgesinde, 70 adet 68-450 metrekare arasında mağaza ve dükkanın bulunduğu proje, merkezi konumuyla yatırımcılara büyük bir avantaj sunuyor. Ticari üniteler için ayrıca 120 ay vade imkanıyla da cazip koşullar sağlanıyor. Açık hava ticaret merkezi özelliği taşıyan Ormanköy Çarşı'da dükkan ve mağazalar, Alemdağ Caddesi üzerinde, yürüme mesafesindeki yaklaşık 200 bin kişinin yaşadığı, araç ve insan trafiğinin yoğun olduğu bölge halkına hitap ediyor. 1 + 1 'den 5+1 'e kadar farklı konut seçeneklerinin bulunduğu Ormanköy projesi, bahçeli, teraslı ve büyük balkonlu alternatiflerle dikkat çekiyor. Yaklaşık 200 bin metrekare alan üzerinde yer alan ve Sağlıklı Ev konseptiyle inşa edilen Ormanköy projesinin yüzde 90'ı yeşil alanlar için ayrıldı. CADDE MAĞAZASI REVAÇTA

Cadde mağazacılığının önümüzdeki dönemde de yoğun ilgiye sahip olacağını söyleyen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Ormanköy projemizin içinde yer alan Ormanköy Çarşı, İstanbul'un en yeni, en dinamik ve sağlıklı ev konseptine en yaraşır alışveriş ortamım hem ziyaretçilerine hem de perakende sektörüne sunmuş olacak. Bölgenin ilk planlı mağaza karması olma özelliğine sahip Ormanköy Çarşı ile cadde mağazacılığına yeni bir bakış açısı sunmak istedik" dedi. Alemdağ Caddesi'nin, son yıllarda ciddi bir insan trafiğine sahne olduğunu ifade eden Ziya Yılmaz, şöyle devam etti: "Bu açıdan bakıldığında, Ormanköy Çarşı çatısı altındaki ticari üniteler, özellikle yatırımcılar ve perakende sektörü açısından büyük potansiyel taşıyor. Özellikle beyaz yakalı ve alım gücü yüksek bir kesimin yaşadığı bu bölge, nitelikli göç alması ve genç bir nüfusa hitap etmesi nedeniyle de önümüzdeki dönemin bir numaralı çekim merkezi olmayı sürdürecek."

METROYA YAKIN

İstanbul'un yeni ulaşım akslarının tam merkezinde yer alan Ormanköy projesi, Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarına yaklaşık 10 dakikalık mesafede olmasının yanı sıra, Üsküdar-Çekmeköy Metro İstasyonu'na 2, Kuzey Çevreyolu bağlantılarına 5, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne 25,15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne 20 ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 20 dakika mesafede konumlanıyor.

 

 

 

  • BASINDA BİZ
  • 30.09.2020
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı