TR
TEMMUZ 2023

YENİ LEVENT DÜNYANIN ÖRNEK YAŞAM ALANI OLUYOR

SABAH / 26.07.2023

DAP Gayrimenkul, İstanbul'un kalbi sayılan Levent Bölgesi'ni, Yeni Levent Projesi ile kent ve doğa ayrımını ortadan kaldıran, sağlıklı ev konseptiyle buluşturuyor.

Geliştirdiği “Sağlıklı Ev” konsepti ile tüm dünyaya örnek bir model sunan Dap Gayrimenkul Geliştirme, İstanbul’un iş, yaşam, kültür-sanat ve finans dünyasının kalbi olarak biline Levent bölgesinde şimdi de kent ve doğa ayrımını ortadan kaldıran, doğadan aldığı ilhamla, şehrin merkezinde “Sağlıklı Ev” konseptiyle buluşturuyor. 103 bin 500 metrekare toplam alan içinde; 53 bin 500 metrekaresi konut ve 50 bin metrekaresi ise içerisinde okul da bulunan koru alanına sahip Yeni Levent projesi, Dap Gayrimenkul Geliştirme vizyonu ve Emlak Konut güvencesi ile hayata geçiyor. Yeni Levent, geniş bahçe, teras ve balkonlar, yüksek tavanlı salonlar ve sosyal donatı alanlarından oluşuyor.

ULAŞIM KOLAYLIĞI

Projeyi öne çıkaran bir başka nokta ise ulaşım kolaylığı. Yeni Levent projesi, Türkiye'nin en büyük şirketlerinin genel merkezlerine, İstinye Park, Kanyon, Akmerkez ve Zorlu AVM gibi alışveriş merkezlerine, İTÜ ve Boğaziçi gibi eğitim kurumlarının yanı sıra, Maslak Acıbadem Hastanesi'ne yaklaşık 10 dakika mesafede yer alıyor. DAP Gayrimenkul Geliştirme, pandeminin daha en başında "Çekmeköy'de başladığı, Nişantaşı'nda devam ettirdiği 'Sağlıklı ve Lüks Ev Standartları'nı Yeni Levent'te bir üst kademeye taşıdı. Bu çerçevede Yeni Levent'le birlikte Sağlıklı ve Lüks Evleri, şehrin merkezinde doğanın tüm iyileştirici etkilerini yaşatan yepyeni bir model geliştirildi. Proje kent ve doğa arasındaki duvarları kaldırıp, kentsel ve doğanın tüm imkanlarına zahmetsiz ve eşit uzaklıkta bir ulaşımı mümkün kılıyor.

EN BÜYÜK YATAY PROJE

Proje, karayoluyla İstanbul'u birleştiren iki köprüye yakınlığı ve hemen önünde yer alan metro durağı sayesinde, alternatifi bol bir ulaşım imkânı da sunuyor. Bölgenin en büyük yatay projesi olacak Yeni Levent; Büyükdere Caddesi ile Levent, Etiler, Şişli ve Boğaz hattının merkezinde konumlanıyor. İstanbul'un metro ağının kesişim noktası olan Seyrantepe metro durağı ise Yeni Levent projesinin hemen önünde yer alıyor.

YENİ DÜNYANIN ÖRNEK YASAM ALANLARI NASIL OLMALI?

1-Sağlıklı ev olmalı: Yeşilliklerle çevrili, doğayla nefes alan, az katlı ve sağlıklı ev kriterlerine uygun şekilde tasarlanmalı.
2-Şehrin merkezinde ve köklü bir semtte yer almalı: Şehrin en önemli noktalarından birinde, zengin geçmişi, kültürel atmosferi ve ayrıcalıkları ile kent hayatının yeni çekim merkezi olmalı.
3-Doğayı ve şehri; kültür, sanat, moda ve eğlenceyle buluşturmalı: Bir yanda tabiatın yenileyici ruhu, diğer yanda kent hayatının canlılığı ile hem yeşili hem de şehri özgürce yaşatabilmeli.
4-Merkezi iş alanları ve finans dünyası ile iç içe olmalı: İş dünyasının kalbi ve merkezi, iş alanı olarak kabul edilen bölgeye yürüme mesafesinde olmalı.
5-Yürüme mesafesinde tüm ihtiyaçları karşılamalı: iş merkezlerinden kültür sanata, eğitimden sağlığa, alışverişten eğlenceye hem site içerisinde hem dışında aradığınız her şey sadece birkaç adımda yer almalı.

YENİ LEVENT PROJESİ'NDE NELER VAR?

• Estetik fonksiyonel dokunuşlarla tasarlanan geniş bahçe, teras ve balkonlar, yüksek tavanlı salonlar, özel sosyal donatılardan oluşuyor.
• Yeni Levent, yüksek kalite ve konfor deneyimiyle “lüksün ötesini” yeniden tanımlıyor.
• Bir yandan şehrin vitrinini yeniden şekillendirirken, diğer yandan da her yaştan insanın huzurla yaşayacağı kuşaktan kuşağa aktarılacak miras niteliğinde bir proje oluyor.
• İstanbul’un altın üçgeni olarak bilinen Beşiktaş – Levent- Maslak hattının kalbinde yer alıyor.
• İş merkezlerinden kültür sanata, eğitimden sağlığa ve alışverişten eğlenceye kadar şehin tüm zenginliklerine aynı anda erişim imkanı sağlıyor.

ÖRNEK KENTLEŞME MODELİ

DAP Gayrimenkul Geliştirme ve DAP Yapıyı da bünyesinde bulunduran DAP Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Yeni Levent projesinin konumlandığı Levent Bölgesi ile ilgili olarak şunları söyledi: "Levent bölgesi; İstanbul' dendiğinde ilk akla gelen semtlerden biri. İstanbul’da modern bir altyapıya sahip, çağdaş bir semt olarak tasarlanan Levent'in geçmişi, Sultan 1. Abdülhamit dönemine dayanıyor. Bölge, 1770-79 yılları arasında kaptan-ı deryalık yapan Cezayirli Gazi Hasan Paşa'nın idaresine verildi. Kışla alanı olarak kullanılan bölge, örnek bir kentleşme modeli olarak kullanıldı" dedi.

SLOGANI: 'YENİ'LİK'KACINILMAZ!

YENİ Levent'i tasarlarken, uzun bir araştırma ve analiz süreci yürüttüklerini söyleyen Ziya Yılmaz, şöyle devam etti: "Tüm dünya, daha önce tecrübe etmediğimiz bir dönemden geçiyor. Yaşam alanlarımızın da değişen ekonomik, toplumsal ve çevresel şartlara uyum sağlaması kaçınılmaz. Yani 'yenilik kaçınılmaz... Toplumsal ve çevresel fayda yaratma odaklı; kentin ve doğanın en iyi yönlerini bir araya getiren tasarımların en başarılı örneklerinden biri de Yeni Levent projesi oluyor. DAP Gayrimenkul ‘ün geliştirdiği Yeni Levent hem doğadan hem de İstanbul'un köklü semtlerinden biri olan Levent'in tarihinden ilham alıyor ve yeni dünyanın örnek yaşam alanını sunuyor."

UNUTULMAZ TÜRK FİLMLERİNE EV SAHİPLİĞİNİ YAPMIŞ

LEVENT Bölgesi, Türk edebiyat tarihinin en önemli eserlerine imza atmış Reşat Nuri Güntekin'den Cüneyt Arkın’a ve Türkan Şoray'a; sanat güneşi Zeki Müren'den ünlü Türkolog Ahmet Caferoğlu'na kadar çok sayıda isme ev sahipliği yaptı. Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden olan ve başrollerini Ayhan Işık ve Türkan Şoray'ın paylaştığı Otobüs Yolcuları, Hülya Koçyiğit ve Tarık Akan'ın oynadığı Sev Kardeşim de Levent bölgesinde çekildi.

  • BASINDA BİZ
  • 26.07.2023
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı